Frankfurdis asuv üliprestiižne kirjastus Eichborn üllitas Enn Vetemaa “Eesti näkiliste välimääraja” eksklusiivses sarjas Teine Raamatukogu, mida koostab Saksa kõige kuulsam nüüdisaegne poeet Hans Magnus Enzensberger.

Tegu on ühtasi kurioosumiga, kuna raamatut illustreerinud kunstnik Kat Menschik on võtnud Vetemaa teksti vabalt ümber töötada ja täiendada. Näiteks polnud Enn Vetemaal varem aimugi, et näkid ka ennast tätoveerivad, kuid samas ei välista ta seda võimalust. Muu vaimuka kõrval sisaldab raamat Eestimaa kaarti, kus Saaremaa paikneb keset mandrit ning Rakvere ja Haapsalu on naaberlinnad. Kaanel seisavad autoritena Menschiku ja Vetemaa nimed kõrvuti. Huvitaval kombel on raamatu aluseks 1980ndatel Saksa DVs ilmunud tõlge, mis tehtud hoopis vene keelest.

1968. aastal sündinud Kat Menschik on enda sõnul juba ammusest tohutu näkihuviline. Saksa DVs välja antud Vetemaa näkiraamatu  kinkis talle sünnipäevaks üks sõber. Menschik sattus tekstist suurde vaimustusse ja temas tärkas vastupandamatu soov seda illustreerida. Kokkuleppe Eichborni kirjastusega saavutaski just tema. Kunstnik on illustreerimisse suhtunud ülima põhjalikkusega – entsüklopeedia mõõtu raamat sisaldab tervelt 648 pilti, nii värvilisi kui mustvalgeid. Heinz Valk piirdus omal ajal eestikeelses väljaandes tosinkonna pildiga.