Foto: Annika Haas

Mullu kevadel kolis lasteaia kõrvalmajja süstlavahetuspunkt Convictus Eesti MTÜ. Lapsevanemad palusid Tallinna Kesklinna Valitsusel süstlavahetuspunkt mujale kolida. Taotlus ei andnud tulemust, sest süstlavahetus pole linnavalitsuse kureerida.

Mullu oktoobris lubas süstlavahetuspunkti esindaja Kristiina Joost, et esimese lastele ohtliku olukorra tekkimisel kolivad nad lasteaia juurest ära. Joost rahustas vanemaid, et “doosi saanud narkomaan magab nagu beebi ega kujuta mingit ohtu”. Lapsevanemaid see ei veennud. Nad pakkusid välja mitmeid kohti, kuhu võiks süstlavahetuspunkti viia. Joostile neist ükski ei sobinud, sest “autoga ei ole sinna mugav sõita ja lapsevankriga on pikk maa”.

“Lasteaia personali ja lapsevanemate arvates ei peaks selline vaatepilt olema 1,5–7aastaste laste igapäevaelu üks tavalisi nähtusi,” teatas lasteaed sotsiaalministrile.

Tänavu aprillis leidsid lapsed lasteaia territooriumilt süstla. Nad proovisid nõela näpuga, mistõttu vanemad pelgasid nakatumist ja pöördusid kiirabisse.