Sellise tähelepanu tingis tema kirju elukäik. Narvas sündinud ja üleskasvanud kirikukunstnik Spivak Laurson õppis Peterburi Kunstide Akadeemias, kuid saadeti tema katoliikluse tõttu Afganistani. Pärast seda leidis Spivak Laurson tööd Peterburis Ermitaažis, kuid 1990. aastal põgenes ta Marokosse, kus aitas viie aasta vältel restaureerida Ifrane’i linnas asunud kuningas Hassan II paleed. Kirikukunsti viljelemisele keskendunud Spivak Laurson osales hiljem Prantsusmaal, Saksamaal ja Šveitsis kirikute restaureerimistöödel, kuni läks 1997. aastal Argentinasse tööd otsima. La Plata katedraalis skulptuure ja ornamente vorminud ning mitmes teiseski linna kirikus portreesid ning ikoone maalinud mehel sai aga sealgi leib otsa. Varsti leidis ta end elamast tänavalt.

Möödunud sügisel avastas andeka kodutu La Plata linna ajaleht EL Dia ja avaldas temast artikli. Kirjatükk osutus Spivak Laursonile tõeliseks päästerõngaks – ilmumise järel laekus kunstnikule mitmeid huvitavaid pakkumisi, mille abil saanuks ta oma oskustele väärilist rakendust leida. Neist huvitavaim viiski ta Falklandi saartele, mille kultuurikeskuses korraldab ta nüüd töötube ja kunstikursusi. Samuti avab Spivak Laurson varsti oma isikunäituse.

Muide, dokumendi, mis lubab tal seaduslikult Argentinas elada, sai Spivak Laurson alles 2010. aastal. “Eesti konsulaadist öeldi mulle, et olen sündinud Nõukogude Liidus ja pean asju ajama Venemaaga, Vene võimud rääkisid mulle aga täpselt vastupidist.”

Kirjutatud ajalehes El Dia ilmunud artiklite põhjal.