Homme ametist lahkuv Terviseameti (TA) juht Merike ­Jürilo, kellega sotsiaalminis­ter Tanel Kiige sõnul on olnud probleeme palju ja usaldust vähe (mis aga ei takistanud Kiigel määrata Jürilole 10 480 eurot lahkumistasu), kirjutas lahkumisavalduse vormiliselt vabatahtlikult, sisuliselt aga surve peale.

„Lahkumisjutte“ Kiige ja Jürilo vahel toimus päris mitu, esimene neist juba juuni alguses. Etteheiteidki on palju olnud.

Miks Terviseamet lubas Saaremaa võrkpallimatši korraldamist? Miks Terviseamet tahtis aprilli alguses ka Hiiumaa karantiini panna? Miks Terviseamet saatis tagasi Riigikantselei poolt neile appi saadetud kommunikatsioonispetsialistid? Miks Terviseamet võttis palgale uued PR-inimesed (Ilona Leib ja tema kaastöötajad)? Miks tehti Lääne-Tallinna keskhaiglas audit? Miks Terviseamet ei soovita maskide kandmist? Miks Terviseamet on vastu Covid-19 antikehade kiirtestidele? Miks tekkis vastuolu Saaremaa haiglaga? Miks seda, teist ja kolmandat?

Enamik neist teemadest on avalikkusest läbi käinud ning samu asju kordas ka Kiik oma etteheidete nimekirjas. Võimalik, et see polnudki niipalju Kiige, kuivõrd kogu valitsuse poolt tulnud etteheidete nimekiri. Valitsus selles kontekstis tähendab kindlasti ka peaminister Jüri Ratast.

Ent miski siin pole mustvalge, ei süüdistused eraldi võttes ega koos.


Avalehele
168 Kommentaari
Loe veel: