Margus Hunt

Sporditalent Margus Hunt (24) siirdus mõni aasta tagasi Ameerika Ühendriikidesse mõttega saada paremaks kettaheitjaks. Sellest ei tulnud midagi välja. Tõeliselt edukaks tõotab ta osutuda hoopis ameerika jalgpallis. Southern Methodist University meeskonnas mängival Hundil on koolis käia veel üks aasta, kuid juba praegu kinnitavad mitmed spetsialistid, et Põhjamaa ürgmehe valituks saamine 2013. aasta ameerika jalgpalli profiliiga NFL draft’is (üritus, kus elukutselised meeskonnad endile uusi mängijaid valivad) on kindlamast kindlam.

Hunt on draft’i-ennustustes iga hooajaga tõusnud. Telekanali CBS autoriteetses prognoosis hoiab Hunt positsiooni defensive end mängijate hulgas kolmandat kohta. Jaanuaris oli ta vastavas arvestuses seitsmes, kuu enne seda üheteistkümnes. Kogu edetabelis on Hundi päralt 21. koht. CBSi ekspert Bruce Feldman nimetab Hunti tema füüsiliste võimete tõttu “friigiks”, sest eestlases on ühendatud kiirus ja võimas jõud.

Mõistagi ei saa lisaks aule ja kuulsusele üle ka rahast, mida USA menukaima spordiala sees liigub ulmeliselt palju – valituks osutumine NFLi draft’is teeks Hundist kiiresti dollarimiljonäri.