MEES, KES EI HELISTA TAGASI: “Kui mulle tuleb vähegi normaalne meil, kui päris idioot ei saada, siis sellele ma ka vastan. Kunagi tuli Novgorodist email, milles taheti Eestist naist võtta. Ütlesin, et ei saa aidata. Ma ei oleks osanud teda kellegi kaela määrida.” Tiit Blaat

Kriisis on Eesti ühiskond oodanud abi mujalt, aga seda pole mõtet oodata, peame kõik koos ja ise saavutama edu, koos püstitama eesmärgid ja koos need üritama ka täita. Euro peab olema kogu ühiskonna eesmärk, see eeldab kõva koostööd kohalikes omavalitsustes. Kärped on olnud tugevad ja olulised, 19 miljardit eelarvekärbet on olnud suur samm. Lähemad kolm kuud otsustavad, kas suudame euro kursil jätkata. Üliolulised kuud on ees, kahed valimised ja majanduskriis koos on üliohtlik kokteil, kuna valimistel tahavad kõik edu saavutada ja ei taha ebapopulaarseid otsuseid vastu võtta. Majandusele see kasuks ei tule. Europüüdlustel on olnud väga selge hind, eelarvepoliitikale on see kasuks tulnud.

Me ei ole lasknud eelarvet tugevamasse defitsiiti, oleme olnud konservatiivsed, oleme oma ettevõtjatele sellega koorma pannud, nad on olnud tublid ja hästi välja tulnud. Maksukoormus on viimastel aastatel tõusnud ja see on tõsine probleem meie konkurentsivõimele. Kas me pikas perspektiivis oleme sellega konkurentsivõimelised? Peame tõsiselt mõtlema, kuidas maksukoormust langetada. Kindlasti tuleb eraisiku maksukoormust ka vähendada.

Mida teha?

Reformid. Esimene oleks haldusreform ära teha, ilma selleta ei suudeta teha järgmisi olulisi reforme hariduses, tervishoius. Kui seda ära ei tee, jookseme ummikusse.

Kui me ei suuda investeeringuid Eestisse tuua, siis see on probleem. Tähtis on koostöö ettevõtjate ja riigi vahel.

Vajame uusi ideid, hulle projekte.

Idee: finantsteenistuskeskus riigile. Kõik arved ainult läbi e-arvete, ehk maili teel, mitte ühtegi arvet posti teel. Sellega võiks minna maailma.  

Me oleme rahvas, kes suudab maailmale pakkuda üllatusi, meil on kogemusi majanduses, mis on vastupidised üldisele arvamustele, aga toimivad. Peaksime olema uhked, et suudame ujuda vastuvoolu. Meil on võimalus tulla taganttuulest, nagu aastal 1999. See, kas me seda teeme, on näha lähemate kuude jooksul. See ei sõltu ainult valitsusest, riigikogust, see sõltub meist kõigist. 

Peame uskuma endasse ja paremasse tulevikku, nii suudame saavutada oma eesmärgid.

Eesti peaks omale eesmärgid paika panna. Kindlasti on võimalik peale kriisi jõuda Euroopa viie rikkama riigi hulka. Iive peaks olema meie eesmärk tulevikus, meie tervis peaks olema eesmärk, iga valitsuse järel on lihtne näha, kas valitsus sai hakkama tervise-eesmärkidega. Kui rahva eluiga kasvab, siis on valitsus olnud edukas. Probleem on eesti meestes, kes enne surma muretsevad endale naise, muretsevad endale lapsed, muretsevad endale auto, palju asju mille üle mees muretseb ja eesti mees muretseb ennast surnuks.
Paljud mehed joovad ennast surnuks, tapavad ennast või juhtub õnnetus. Sõnum naistele - hoidke eesti mehi.