Poliitik, inimese sõber: “Kui ma olin kolmeaastane, siis küsisin emalt, kes on see inimene, kes teisi inimesi aitab; et ma tahaksin selliseks saada,” kirjeldab Oudekki Loone. “Ema ütles, et advokaat. Ja siis ma tükk aega tahtsin saada advokaadiks. Aga pärast hakkas advokaadiks hoopis mu õde Piret.” Foto: Martin Dremljuga

Teatud rakursi alt vaadatuna on Keskerakonnaga liitumine paistnud vähemalt sama suur õnnetus nagu riietele nätsupleki tegemine - ükskõik milliste puhastusvahenditega hiljem hõõruda, ei tule jälg päriselt kunagi välja. Katastroof on eriti suur siis, kui riided olid muidu toredad ja heast materjalist.
Mõistagi sõltub kõik just vaatenurgast ning jaanuari algul Keskerakonna liikmeks saanud politoloog Oudekki Loone (34) kinnitab, et see on ainus partei, kus teda tõeliselt ära kuulati; erakond, kus saab rääkida "mõttekaaslastest" ja "meeskonnatööst". 

Tõepoolest, juba on varasematel aastatel innukalt Eesti politseiriigistumise vastu võidelnud Kerstin-Oudekki Loone (eesnime esimene pool olevat üldjuhul "reserveeritud" kasutamiseks pereliikmetele, kuid nõuab bürokraatlike reeglite tõttu äratrükkimist ka näiteks valimisnimekirjades - EE) kinnitatud Keskerakonna kandidaadiks peatsetel Euroopa Parlamendi valimistel.

Enesekindlalt seab Loone end Ekspressi toimetuses istuma, vaatab uurivalt küsitlejaile otsa, olekus särtsu ja kompromissitust, isegi kuraasi. Ning maitsekas kostüüm näeb välja kui äsja nõelasilmast tulnud. 

Olete kirjutanud uurimuse populismist Eesti, Läti ja Leedu poliitikas. Kas astusite Keskerakonda selleks, et populismiuuringutega süvitsi minna?

Sugugi mitte!

Te ei uuri enam populismi?

Praegu plaanin teha poliitikat! Ma ei saa korraga kandideerida ja teha uuringut.

Põnev intervjuu jätkub tasulises versioonis

« Avalehele 47 Kommentaari