PUT ON A HAPPY FACE: Timothy O'Donnell enda poolt süüdatud Chicago politseiauto taustal poseerimas. Foto: Föderaalkohus

Möödunud laupäeval pistis Timothy O’Donnell põleva eseme Chicago all-linnas parkiva graffitiga kokku määritud politseiauto bensiinipaaki, selgub Chicago ringkonnakohtusse esitatud süüdistusest ja politseiametniku tunnistusest. Auto lahvatas leekidesse. Autot kasutanud politseinikud olid samal ajal lähikonnas rahutusi ja kuritegusid uurimas. Batmani filmist tuntud kurikaela Jokkeri maski kandnud O’Donnell peeti mõne aja pärast kinni ja esitati talle kahtlustus süütamises. Tema elukoht otsiti kohtu loal läbi.

POLITSEIFOTO: Timothy O'Donnelli ootab karistusena politseiauto süütamise eest vähemalt viis aastat vangistust
Foto: Föderaalkohus
FBI eriagent Ryan Furman kirjeldas toimunud sündmusi kohtule esitatud tunnistuses. O’Donnelli tuvastamiseks kasutati pealnägijate tehtud fotosid ning videoid, samuti teiste politseiagentide informatsiooni. Sündmuskohal tehtud poseeris fotol Jokkeri maski kandev kahtlusalune väga enesekindlalt. Fotol on selgelt näha mehe kaelale tätoveeritud sõna “PRETTY” (ingl k – nägus). Sama tätoveering on näha ka pärast vahistamist politseijaoskonnas tehtud fotol. O’Donnelli korteri läbiotsimisel leiti tema asjade hulgast Jokkeri mask. Politseis loobus O’Donnell talle pakutud võimalusest vaikida ning võttis omaks, et tema oligi see fotodel jäädvustatud Jokkeri maskiga mees. “Igaüks, kes tegeleb hävitusliku käitumisega, nagu näiteks politseiauto süütamine teadku, et föderaalvõimud kasutavad kõiki seadusega antud võimalusi, et neid vastutusele võtta,” ütles prokurör Lausch O’Donelli kohta..
SUITSUPAUS: politseiauto süüdatud, nüüd on aeg keerata üks suits.
Foto: Föderaalkohtus
O’Donnelli ja teiste temataoliste tegevuse üks motiiv võib olla ümbritsevas kaoses närvikõdi otsimine. Suurem osa ameeriklasi on siiski sündmustest ärevil ja hirmunud. Kuni tänaseni pole Ameerika Ühendriikides kunagi toimunud nii ulatuslikke proteste, mis puudutavad samal ajal peaaegu iga suurt ja väikest linna viiekümnes osariigis. Chicagos nagu ka teistes suurtes linnades valitseb tunne nagu elaksid inimesed sissepiiratud linnas. Sel nädalal oligi Chicago nagu keskaegne kindlus. Linnapea käskis isegi üles tõsta kõik kuus Chicago jõge ületavat silda jõe, mis eraldavad ühte linnapoolt teisest. (Nii tegi ka keiser Konstantinos XI 1453. aastal, kui türklased Konstantinoopolit piirasid.) See takistas protestijaid ja marodööre liikumast jõe lõunakaldalt põhjakaldale, kus asub Trump Tower ja linna kõige luksuslikumad kauplused.
Selle tõttu, mis juhtus Minneapolises George Floydiga, tuntakse ehtsat ja siirast kurbust. Valdav enamus protestijatest on heasoovlikud. Kuid nendega on segunenud jõugud, mis ei ole kaugeltki heasoovlikud. Hästi organiseeritud ja koordineeritud marodööride jõugud on viimaste ööde jooksul rünnanud kõiki suuri linnu. Kümnest-viieteistkümnest autost koosnevad karavanid ründavad igal ööl erinevaid kaubanduspiirkondi - mitte linnakeskustes, vaid äärelinnades. Röövlid lepivad sotsiaalmeedias omavahel kokku, millal, kus ja mida rünnata. Samuti jälgivad nad telefoniäppide kaudu politsei raadiosidet, et politsei liikumisel silma peal hoida. Nad teavad, et korravalvurid on protestidega liiga hõivatud ning kasutavad politseijõudude ülekoormust ära.
JOKKER AKTSIOONIS: maskeeritud mees süütab politseiauto Chicagos.
Foto: Föderaalkohus

Samuti teevad marodöörid politseile valehäireid, esitades väärinformatsiooni mõne kaupluse ründamise kohta mingis linnajaos. Kui politseiautod sinna kihutavad, ründavad jõugud hoopis muud kauplust teises piirkonnas. Varem või hiljem sellised protestilained rahunevad. Kuid esialgu on paljudel ameeriklastel halb tunne, et kõik see aina jätkub ja jätkub.