Kohtunikuproua koos turvamehega

Pauk käib, aga Merle Parts seda ei kuule. Tema vasak kõrv on otsekohe lukus.
Valu ei ole, aga verd tuleb kõvasti ja valge kampsun on üleni punane.
“Kas said pihta?” küsib Eero, kelle käes relv paugu tegi.
Merle Parts hüppab autost välja, et kindlaks teha, mis õigupoolest juhtus. Käed-jalad kuulavad sõna. Ainult kõrv ei kuule. Ja verd aina lahmab.
Turvamees Eero jookseb ära, Parts pöörab käekoti tagurpidi ja hakkab telefoni otsima. Käed värisevad, telefoni ei kuskil. Lõpuks leiab telefoni, hädaabinumber meelde ei tule. Proovib läbi kolm varianti, enne kui juhtub õige peale.
Naine, kes vastu võtab, nõuab Partsi isikukoodi (haigekassa pärast) ja Parts saadab ta kuradile.
Verise kampsuniga Parts jookseb juhuslikke autosid kinni pidama. Sealsamas on Selver. Seitse autot sõidab mööda, ükski ei peatu. Partsil hakkab juba pea verekaotusest ringi käima. Jalad värisevad, oksele ajab.
Appi tuleb juhuslik möödamineja, kes helistab kiirabi välja.
Turvamees Eero tuleb tagasi. Ta on väga närvis. Ta helistas just Koit Pikarole, kelle firmas ta töötab. Pikaro käskis tal tagasi minna. Ise helistab Pikaro politseisse ja räägib asja politseile ära.
Eero hakkab verist kohtunikku autosse ajama. Võimalik, et teda huvitab ka hulkuma läinud padrunikest. Parts hüüab: "Mine minema, mine ära!"
Saabub kiirabi ja viib kohtunik Partsi haiglasse.
Nii oli.

Turvamees Eero jutt
Napilt aasta pärast abiellumist Kaitsepolitsei operatiivosakonna direktori Priit Tikerpega muutub suhe abielupaari vahel kriitiliseks. Koguni sedavõrd, et Parts tundis füüsilist ohtu ning otsis kaitset.
“Kui ta veel mulle lähedale tuleb, ma lasen ta maha!”
Nii olevat Merle kuulutanud teda saatnud ihukaitsja Eerole. Sajatused kõlasid Partsi abikaasa Priidu aadressil, kes olevat naist peksnud.
Kuulujutt?
Nii seisvat Eero Torgeri tunnistuses. Uurijad on Torgeri avameelsusest rabatud.
Merle Parts pöördus sügisel abi saamiseks keskerakondlasest riigikogu liikme Koit Pikaro infobüroo Ius Dicere poole. Oli selle büroo n.ö lepinguline klient. Ja seejärel (möödunud aasta augustist-septembrist) nähti aeg-ajalt Partsi saatmas üle 180sentimeetrist pöetud peaga noormeest.
Mis siis nüüd juhtus?
Eero Torger tunnistab, et võttis pühapäeva, 31. märtsi õhtul relva kaasa just Merle Partsi tellimisel. Relva esitlemisel sattus Eero näpp päästikule ja kuul tabas Merle Partsi kaela. See on Torgeri versioon.
Politsei ei taha selle kohta midagi öelda. "Ei kinnita ega lükka ümber," kostab Pagari tänavalt.

Torger oli Pikaro turvafirma leival
Et Eero Torger oleks Ius Dicere vahendatud turvamees, eitab firma omanik Koit Pikaro veel kolmapäeva hommikul kategooriliselt.
“See on välistatud! Eero Torger ei ole firmaga Ius Dicere seotud.”
Pikaro ei usu, et ka Ius Dicere tegevdirektor Reigo Kala Torgerit üldse tunneb.
“Eero Torger on hoopis Tikerpe tuttav ja tema naistuttava tuttav,” suunab Pikaro küsimuste teraviku oma firmast eemale.
Seosed Torgeri ja Ius Dicere vahel on siiski olemas. Tumedat Mazdat, milles intsident toimus, kasutas varem Ius Dicere tegevdirektor Reigo Kala – samuti endine kriminaalpolitseinik.
Mazda Xedos numbrimärgiga 800 ANI on põnev sõiduk selle poolest, et ei Autoregistrikeskuses ega ka Hansa Liisingus pole märgitud sõiduki kasutaja ega rentniku nime. Lihtsalt auto. Lahtrid tühjad, justkui oleks keegi samal hommikul puhastamas käinud.
“Sellist asja näen esimest korda,” on auto andmeid kontrollinud kõrge politseinik hämmastunud. Ainsa viitena kasutajale ilmneb, et 18. septembril 2000 jäi nimetatud Mazda roolis lahtise turvavööga vahele Reigo Kala.
Kõik auto dokumendid kaovad pühapäise intsidendi käigus sündmuspaigalt nagu Ameerika filmis.

Tikerpe eitab lahkhelisid naisega
Priit Tikerpe (siiani Merle Partsi abikaasa) hüüab viis korda järjest “Uskumatu!”, kui kuuleb, et auto andmete koha l on registris tühi koht, ja lisab, et Pikaro on teinud suure töö, et oma seotust Eeroga varjata.
Tikerpe tunnistab, et Merle vajas tõesti kaitset, aga mitte tema eest.
Juba tükk aega olnud kohtunik Partsil tunne, et õhtuti pärast väsitavaid protsesse oleks vaja kedagi, kes ta koju saadab. (Tikerpe kirjeldab, kuidas keegi kohtunik Partsi kunagi kohtus karguga virutas.)
Merle Parts oli pöördunud abipalvega sõbranna poole, see soovitas Koit Pikaro detektiivibürood. Pikaro oli toonud Partsile näha neli turvameest, esitlenud neid, ja need mehed hakkasid kohtunikku koju saatma. Eero oli üks neist neljast.
Miks ei saatnud väsinud naist koju tema oma abikaasa, endine kaitsepolitseinik? Selle peale on abikaasal rääkida keeruline mõistujutt sellest, et iga mees pole autojuht ja iga naine koristaja. Et suures majas on koristamise jaoks koristaja ja proua ei pea seda tegema.
Tikerpe väidab, et tõsiseid lahkhelisid tema ja tema naise vahel pole olnud. Kindlasti pole suhted olnud sellised, et naine oleks pidanud kaitset otsima
(Seejuures neelatab Tikerpe tähelepanuväärselt sagedasti.)
Ius Dicere auto sattumist Merle Partsi kätte seletab Tikerpe lihtsalt. Partsi Volkswagen Polo on parajasti remondis, Pikaro kui vana tuttav ja ka teenuseosutaja andnud lihtsalt mõneks päevaks oma firma auto sõita. Kas kohtunik selle eest ka maksis, ja kui palju, Tikerpe ei räägi. Nagu ka seda, mis maksab nelja turvamehe palkamine Riigikogu liikmele kuuluvast firmast.
Tikerpe kaitseb jõuliselt versiooni, mille kohaselt Merle Parts läks pühapäeva õhtul Selverisse poodi ja kohtus temale teadmata põhjustel oma turvamehega. Istuti autosse, turvamees võttis jällegi teadmata põhjustel relva välja, ja kogemata läks relv lahti.
Tikerpe ei jõua turvamehe käpardlikkust ära kiruda.

Lugu on poliitiline
Koit Pikaro, kes on Riigikogu liige, aktiivne keskerakondlane ja Kaitsepolitsei kontrollkomisjoni esimees, ei saa endale kuidagi lubada, et pakub kahtlast turvateenust, s.t et tema turvatöötaja ringi käib ja illegaalsest relvast pauku teeb.
Iseäranis kui tegu pole ametliku töötaja, vaid lihtsalt mehega, kes ümbrikus aeg-ajalt raha saab.
Minister Seppik määras asja uurima Keskriminaalpolitsei. 
Haiglas, kus kannatanu Parts lamas, käis enne seda Keskkriminaalpolitsei ja Kapo vahel kõva rebimine, kes Partsu asja menetlema hakkab. Kord viskas kapomees krimkamehe uksest välja, kord vastupidi.
Ja valges kitlis õde muudkui hüüdis. “Lõpetage ära, laske tööd teha!!!”

Kolleeg hämmingus
Tallinna Linnakohtu esinaine Helve Särgava loeb kolmapäevastest lehtedest suure üllatusega, et kolleeg Parts kasutab enesekaitseks turvamehi teelt töölt koju.
“Meie siin ei teadnud sellest midagi!” Helve Särgaval enesel pole kunagi tulnud mõtetki endale turvameest palgata.

Küsimused jäävad üles
Miks kohtus kahe lapse ema pühapäeva õhtul relvastatud Eero Torgeriga parkimispaltsil Pärnu mnt 234 õuel?

Kelle eest otsib kaitset kohtunik Merle Parts?