Nestor: Meil on hästi palju lokku löödud, kuidas Eesti turism sureb välja ja kõik on väga halvasti. Kui aga vaatad turismisektorit laiemalt, siis need probleemid puudutavalt sisuliselt vaid Tallinna ettevõtteid. Neid, kes on keskendunud välisturistidele.

Mujal Eestis võis tõenäoliselt olla üks kõigi aegade parimaid suvesid, sest sinna jõuab tavaliselt nagunii vähe välisturiste. Eestlased aga ei saanud oma tavapärasele Itaalia ringreisile minna ja käisid ringi kodumaal.

Ekspress: Aga Tallinna on investeeritud välisturistide teenindamiseks meeletult palju. Vaata kõiki neid hotelle, restorane, lõbustusasutusi, sadamat, Tallinki.

Nestor: Aga miks peaks Põlva maksumaksja Tallinki omanike investeeringut elus hoidma?

Hotellinduses ja turismis kasutatakse hästi palju omakapitali ja need, kes praegu seal raha kaotavad, on jõukad investorid. Ma ei ole veendunud, et kõik maksumaksjad on nõus alla kirjutama sellele, et nende inimeste investeeringuid päästa.

Ekspress: Paljud tallinlased kaotavad töö.

Nestor: Jah, vähemalt talvekuudeks. Samas pole kuskil mujal Eestis niivõrd lihtne leida uut töökohta kui Tallinnas. Tööpakkumisi on teenindussektoris küllaga.

Isiklikus plaanis, kui ma oleks oma rahaga mõnes hotellis sees või töötaksin turismisektoris ja kaotaksin töö, oleksin ma muidugi väga õnnetu.

Aga Eesti majandusele tervikuna ei ole see selline probleem, mille peaksime ühiselt kinni maksma.

Ekspress: Sa ei poolda vist ka palgatoetuste tagasi toomist.

Nestor: Nende maksmiseks peaks kriis hullemaks minema.

Avalehele
48 Kommentaari
Loe veel: