Paari nädala eest avaldas Eesti Päevaleht kuulutuse, milles kutsuti vähemalt 21aastaseid proportsionaalse kehaehituse ja sorava inglise keelega vabatahtlikke stjuardessiks/stjuuardiks. Lisaks orienteeruvalt 15 760 krooni suurusele maksuvabale kuusissetulekule lubati edukatele kandidaatidele “möbleeritud elamispinda”, 30päevast iga-aastast puhkust ja arstiabi.

Põnevaks muudab kuulutuse asjaolu, et töötajaid ei otsinud Eesti Päevalehe lugejate hulgast mitte kodune Estonian Air, vaid hoopis Araabia Ühendemiraatide lennufirma Emirates, mis tuntud hea pardateeninduse, sealihavabade toitude ja lehvivate siidsallidega stjuardesside poolest.

Emiratesi meediasuhete juht David Snelling, miks otsib teie firma Eestist töötajaid?

“Meie initsiatiiv Eestis on osa mitmel maal toimuvast värbamiskampaaniast, mille eesmärk on kokku panna meie kasvu toetav meeskond. Emirates on nimelt üks kõige kiiremini kasvavaid lennukompaniisid kogu maailmas. Kõigi eelduste kohaselt on meil aastaks 2010 enam kui sada lennukit ja üle 35 000 töötaja. Avame pidevalt uusi liine – tänavu lisandusid näiteks Casablanca, Khartoum, Perth, Mauritius ja Osaka. Uskusime, et paljud eestlased tunneksid Emiratesile töötamise vastu huvi.

Kui palju vastuseid olete Eestist praeguseks saanud?

Tulemused on väga paljutõotavad. Täpset arvu ei saa kahjuks avaldada, sest taotlusi võetakse ikka veel vastu.

Mitmest rahvusest inimesi Emiratesi heaks töötab?

Momendil on meil enam kui 90 erinevast rahvusest töötajaid.

On nende seas ka eestlasi?

Meie personali hulgas on hetkel üks eestlane, üks lätlane ja kaks leedulast.