Sulev-Kõks-009 Jassu Hertsmann

Kirbe lõhnaga Vietnami salv oli 1980ndatel Eesti rahvameditsiinis abimees kõigi hädade vastu. Kui see enam ei aidanud, oli tõesti surmatõbi. Just tol ajal, 1989. aasta sügisel astub Tartu ülikooli arstiks õppima Pärnu poiss Sulev Kõks.

Temast saab edukas meditsiiniteadlane, kelle algatusel hakatakse Tartu meditsiiniharidust Vietnami eksportima. Kuid viimased uudi­sed viitavad, et lugupeetud teadlane tegi ülikoolile selle käigus tünga, ning loo kohal hõljub kirbe lõhn nagu Vietnami salvil.

Tartu ülikooli bio- ja siirdemeditsiiniinstituudi patofüsioloogia professor Sulev Kõks (46) ja tema abikaasa Gea Kõks (45), kes on samas instituudis spetsialist ning õpib oma abikaasa juhendamisel neljandat aastat doktorantuuris, petsid ülikoolilt välja raha, et sellega tasuda oma laste lennukipiletite eest. Rahandusministeeriumi audit ütleb otse: „TÜ töötajad panid toime pettuse.“

Kõksid sõitsid Vietnami töölähetusse 2014. aasta augusti algul ning olid seal 16 päeva. Pileteid hankides võtsid nad, nagu reeglid ette näevad, kolm pakkumist, kuid siis pöördus lugu kummaliseks.

Avalehele
146 Kommentaari
Loe veel: