Miljonäri uus kodu: Krigolsoni Rohuneeme villa projekteerinud arhitekt Meelis Press kirjutab ajakirjas Eramu & Korter, et kui puudub tellijaga klapp, on tema töö luupainajalik unenägu. Aga Krigolsoni-Pressi koostöö näis sujuvat suurepäraselt. Nii valmis ebatavaliselt luksuslik häärber, millel on aga hüpoteek Krigolsoni endise äripartneri Rene Kuulmanni kasuks. (Repro ajakirjast Eramu & Korter)

Arhitektuuriajakirja Eramu & Korter talvenumber esitleb 18 leheküljel ebatavaliselt uhket häärberit Rohuneemes. 2012. aastal valminud mereäärses Valges villas on 600 ruutmeetrit pinda, olgugi et see on projekteeritud vaid kolme liikmega perele.

L-tähe kujulise hoone piltidel vohab elegants ja stiil, kõikjalt immitseb raha lõhna: käsitööna valminud kardinad, valged sohvad, basseinid, roolaega sisebassein, marmorkivist saunakompleks, valged merekivid ümber vanni jne.

Arhitektuurikriitik Mihkel Karu on vaimustuses, kirjutades “veatust kooskõlast” iga detaili vahel. Maja projekteerinud Meelis Press kiidab, et sellel Rohuneeme villal olevat “vedanud”, sest ta saavutas kundega väga hea klapi.

Ekspress selgitas välja, et überuhke elamise omanik on üks Eesti salapärasemaid miljonäre, hulgimüügifirma Jungent suuromanik ja nõukogu esimees Jaanus Krigolson (45).

Krigolson on väga madalat profiili hoidev ärimees, kes ehitas Jungenti nullist üles koos Rene Kuulmanni ja Kait Liineviga.

Avalehele
47 Kommentaari
Loe veel: