ÕNNELIK MEES: Vallo Arumäe. Tiit Blaat

Mulle tuli see täieliku üllatusena! Ausalt öeldes, ma ei tähtsustaks seda tiitlit üle. Meeldiv tähelepanuavaldus, aga ei enamat. Me ei tähistanud seda kodus.

Igaüks peaks tegelema sellega, milles ta hea on. Mina võtan Liisi ülesastumisi meelelahutusmaailmas tema hobina.

Muidugi olen ma lugenud Liisi intervjuusid Kroonikale ja FHMile. Eks seal ole kirjutatud igasugu asju. Et Liis tahaks olla ilus eestimaine Playboy modell. Et Liisile meeldib, kui mees tuleb voodisse valgete sokkidega.

Et mida ma sellest mõtlen? See on ju puhas meelelahutus! Liisil on piisavalt hea stiilitunnetus, ta teab väga hästi, kuidas ajaviitetööstus toimib. Viskad ajakirjanikuga rääkides kildu ja pärast rebitakse sinu tsitaat ajakirjas hästi suureks. Nii et neid asju ei saa tõsiselt võtta!

Mina ise ei loe seltskonnaajakirju muidu üldse. Eelistan Äripäeva ning Päevalehte. Olen õppinud Tallinna Tehnikaülikoolis ärikorraldust ja ettevõtte juhtimist. Kooli kõrvalt sattusin logistika alale ja sinna ma jäänud olen.

Juba ligi kümme aastat juhin ma firmat, mis kannab nime Balti Logistika. Me ei taha olla Balti turul kõige suurem tegija, vaid pakkuda kõige kvaliteetsemat teenust. Meie missioon on olla oma klientidele usaldusväärsed partnerid, kes alati sõna peavad. Kui mind kutsuti möödunud aastal esinema Äripäeva aastakonverentsile, oli see kena tunnustus.

Kui sa käid viis päeva nädalas tööl, siis on hea vahel pead tuulutada. Võiks arvata, et me oleme Liisiga suured ööklubides käijad? Tegelikult mitte. Palju toredam on sõpradel külas käia.

Kui Liisi kuhugi modellina esinema kutsutakse, siis käin temaga vahel kaasas. Näiteks Schock Therapyl, mis oli ühe meikari avaüritus. Modellidele tehti eriline meik pähe, neid pildistati ja pildid müüdi oksjonil maha. Liisi pildi eest maksti vist kaks ja pool tuhat krooni.

Ei, mina seda ei ostnud. Miks? Kuidas ma ütlen? Kui mina oleksin enampakkumisel osalenud, siis oleks see olnud näitamise koht. Ma ei ole eriti edev inimene. Logistika on nagu pangandus, kus hinnatakse diskreetsust ja tõsist suhtumist.

Me oleme olnud Liisiga koos kaks aastat. Liis pole mind muutnud, aga ta on minu elu põhjalikult muutnud. Ja ma oskan seda hinnata.

Kolisime hiljuti sisse esimesse oma majja, mis asub Tallinnas Kakumäe poolsaarel Merirahu eramurajoonis. Me mõlemad oleme seni elanud korteris, nii et elulaadi muudatus on märkimisväärt. Õnneks sai krundi ostmise ja maja ehitamise otsus tehtud kaks aastat tagasi.

Kui mul poleks tollal Liisi olnud, poleks ma ka maja ehitama hakanud. Kavandasime seda maja kolmekesi: Liis, mina ja arhitekt. Nüüd võib öelda, et see oli väga õige otsus - kinnisvara hinnad on vahepeal nii palju tõusnud. Tänaste hindade juures ei käiks enam jõud üle.

Kuna ma olen tavaline palgatöötaja, siis võtsin maja ehituseks pangast 30 aastaks laenu. Proovin selle maksta tagasi nii ruttu kui võimalik. Pinnas on Merirahus liivane ja savine, aed ootab tegemist, muru külvamist. Ma usun, et ma naudin tulevasi aiatöid.

Räägitakse, et lahtist sportautot juhtiv Liis äratab linna peal tähelepanu? Ma ei tea. Ise sõidan ma selle autoga väga harva.

Liisil oli lihtsalt vaja oma asjade ajamiseks liiklusvahendit. Kuna Liis sõidab üksi, pidi auto olema ka võimalikult väike. Niisiis arutasime koos läbi, mis on mõistlik ja mis on võimalik. Kuna peres oli üks auto juba olemas, siis mõtlesime, et teine auto võiks olla natuke erinev.

Kahekohaline Mazda MX-5 on maailmas kõige rohkem müüdud kupee. See on ka kõige soodsama hinnaga sportauto. Eestis saab ilma katuseta sõita neli-viis kuud aastas. Tuul Liisile liiga ei tee, sest juhi istekoht asub ju klaasi taga.

Liisi kombinatsioon arukusest ja välimusest on superhea. Ajakirja piltide järgi võidakse arvata, et tegemist on lihtsalt ühe ilusa tüdrukuga. Mina usun, et edasised üllatused tulevad just arukuse poole pealt.

Kindlasti ei rahuldu Liis sellega, et teeb ainult modellitööd. Kui ambitsioonikas Liis on? Mis ühikutes me mõõdame? Kui kümnepallisüsteemis, siis on ambitsiooni üheksa jagu. Kui mitte kümme!

Liis õpib praegu EBSis äri ja võõrkeeli. Ülikool saab läbi aastal 2008. Ma usun, et Liis läheb siis ärisse. Logistikasse? Seda küll mitte! Aga meelelahutusäris võib ta olla päris edukas tegija.

Liisi tugevad küljed on enesekehtestamine ja juhtimisoskus. Kui Liis millessegi usub, siis suudab ta seda veenvalt esitada. Mina jällegi olen väga paindlik. Minu jaoks ei tähenda see äraveenmist, vaid mõistlikku kompromissi.

Me täiendame üksteist väga hästi. Kui Liisil on tugev humanitaarpool, siis mina valdan numbreid ja kalkuleerin majandusliku poole läbi. Me mõlemad teame, mida tahame.

Meile meeldib klassikalise mehe ja klassikalise naise mudel. Mida naine saab suhtes teha? Anda mehele kindlust. Loodan, et meil on ees pikk ühine tulevik.

100 seksikaimat naist maailmas 2006

1. Liis Lass

2. Scarlett Johansson

3. Katrin Siska

4. Angelina Jolie

5. Jessica Alba

6. Carmen Electra

7. Eda-Ines Etti

8. Pamela Anderson

9. Victoria Silvstedt

10. Jennifer Lopez

Ajakirja FMH internetihääletusel osales tänavu ligi 2000 inimest, kellest igaüks sai nimetada kuni kümme seksikaima naise kandidaati. FHMi toimetaja Robert Kõrvitsa sõnul võitis Liis Lass lihthäälteenamusega: "Tema võit oli kindel!"