Möödunud talvel sammusid Ekspress Grupi omanik Hans H. Luik ja tegevjuht Gunnar Kobin otse karukoopasse - Oslos asuva Schibstedi peakontorisse. „Müüge meile Postimees ja kogu oma Balti meediaäri," tegid nad hulljulge pakkumise.

Vestlus norrakatega möödus töiselt. Postimeest välja andva Eesti Meedia juhte endid vestluse juures polnud. Polnud vajagi, vestluse toimumine jõudis ettevõtte juhi Mart Kadastiku (58) kõrvu väga operatiivselt.

Õige pea esines peaminister Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsil Luige ja Kobini jaoks väga ootamatu avaldusega.

Kadastiku kauaaegne valitsusjuhist sõber võttis pressikonverentsil käsile Eesti languse meediavabaduse edetabelis. „Uus metoodika võtab muuhulgas arvesse ka ajakirjandusväljaannete omanike kontsentratsiooni," andis Ansip teada.

Ekspress Grupi Narva maanteel asuva kontorihoone kuuendalt korruselt võeti teadmiseks - tehingust ei soovita Eesti kõige kõrgemas võimuladvikus midagi kuulda. Konkurentsiamet ei lubaks kunagi, et Eesti meedia koonduks ühe grupi kätte.

Pärast ebaõnnestunud Postimehe-ostu jäi Ekspress Grupi juhtide ja Kadastiku vaheline suhtlus väiksemaks. 

Visalt liikusid kuuldused, et kuna ükski põhjamaine kontsern Eesti Meediat Schibstedilt osta ei tahtnud ja Ekspress Grupile ei saanud firmat müüa, siis leidsid norralased kontsernile ostja väidetavalt Gazprom Media näol.

Eesti Meedia poolt oli endiselt vaikus ning Ekspress Grupi juhid hakkasid pelgama, et äkki on vana konkurendi tervisega midagi viltu. Aga siis tuli uudis, et Kadastik kirjutab romaani ning ning lõpuks kärgatas ka pommuudis.

Äripäev avaldas, et viimastel kuudel on Eesti Meedia juhtkond suunanud oma energia läbirääkimistele Schibstediga, et kogu meediahiid norrakatelt ära osta. Ostuks on loodud TAMM Meedia OÜ, mille taga on lisaks Kadastikule Eesti Meedia juhatuse liikmed Meelis Luht (43), Toomas Issak (43) ja trükikoja Kroonpress kauaaegne direktor Andres Kull (43).

Meeskond, mis on koos töötanud juba üle 15 aasta ja kust pole selle aja jooksul midagi välja lekkinud. Kes need mehed on? Eesti Ekspress avab kolme musketäri tausta.

Igatahes ootab Eesti ajakirjandusturgu ees väga põnev aeg.

Avalehele
51 Kommentaari
Loe veel: