Paljudes kohtades on koroonaviiruse juhtumite arv jälle tõusuteel. Mõnel puhul räägitakse teisest lainest. Austraalia, Jaapan ja Iisrael näiteks, Euroopas kehtib see Luksemburgis ja Serbias. Kolm kuud tagasi oli neis kohtades koroonasse haigestumise tipp, siis läksid arvud alla, aga nüüd on uuesti jõutud rekordtasemele.

Euroopa riikidest tasub tähelepanu pöörata veel Hispaaniale, kus viimasel kolmel nädalal on nakatunute arv teinud hüppe ülespoole: 300–400 koroonahaigelt päevas 1500–1700 haigeni. Kui trend jätkub, siis tekib ka Hispaania statistikas „kaameli teine küür“ ja saab ametlikult rääkida teisest lainest.

Osa riike on sellised – kõnekamad näited USA ja Brasiilia –, kus koroonaarvud polegi kukkunud: seal, kus oldi kaks-kolm kuud tagasi, ollakse ka praegu. Nii-öelda platoo. Lõpuks riigid – ja neid on päris palju, aga rekordiomanikest võib mainida Lõuna-Aafrika Vabariiki ja Mehhikot –, kus koroonajuhtumite arv muudkui suureneb ja suureneb ning pole isegi veel esimese laine tipp käes.

Lähemal vaatlusel on asjad aga õnneks paremad. 


Avalehele
164 Kommentaari
Loe veel: