Jaak Aabi asemel asub riigikogu liikmeks Kersti Sarapuu, Andrus Ansipi asemel Tatjana Muravjova, Kalle Laaneti asemel Margus Tammekivi, Rein Langi asemel Erik Salumäe, Jürgen Ligi asemel Ülle Rajasalu, Urmas Paeti asemel Raivo Järvi, Mailis Repsi asemel Aivar Riisalu, Paul-Eerik Rummo asemel Mait Klaassen, Edgar Savisaare asemel Kalev Kallo, Ester Tuiksoo asemel Rein Randver. Kuna ka Rein Randver on tagasiastuva valitsuse koosseisus, asub tema asemel riigikogu liikmeks Janno Reiljan.

Kalev Kallo töötas seni Tallinna abilinnapeana, kelle vastutusalasse kuulus linnaplaneerimisameti juhtimine. Tema alluvuses olev linnaarhitkekt Ike Volkov lahkus linnaplaneerimisameti juhi kohalt omal soovil.

Vabariigi valimiskomisjoni otsus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval. Samast päevast algavad riigikogu liikmete volitused ja lõpevad eelmise koosseisu liikmete volitused.

Kümne päeva jooksul arvates valimistulemuste väljakuulutamisest toimub Riigikogu uue koosseisu esimene istung, mille kutsub kokku vabariigi president.

Erakondadele, kes pääsesid riigikokku, otsustas valimiskomisjon seadusest lähtuvalt kautsjoni tagasi maksta. Tagastamisele mittekuuluv üle 1,3 miljoni krooni suurune kautsjon otsustati kanda riigituludesse.

Jalgpallipettumus

Neli mängu, neli kaotust, mitte ühtegi löödud väravat - selline on paraku Eesti koondise kurb saldo pärast tänast Euro 2008 E-valikgrupi mängu Venemaa vastu, teatab Sportnet.  Idanaabrite kasuks tulemusega 2:0 lõppenud mängus oli Eestil esimesel poolajal mitmeid häid võimalusi, kuid esimesena murdsid väravaluku lahti just külalised, 66. minutil lõi Aleksandr Keržakov esimese ning 12 minutit hiljem teise värava.

Juba tuttaval moel ründas Eesti visalt kuni kohtumise lõpuni, kuid kahjuks vedas individuaalne meisterlikkus ning väsimus tehniliste venelaste vastu alt ning midagi märkimisväärselt ohtlikku ei sündinud. Ainus veidi ohtlikult lõhnav situatsioon sündis 88. minutil kui Venemaa väravavaht Igor Akinfejev mõtlematult välja tormas ning end karistusalast üpris kaugelt leidis, paraku ei suutnud eestlased tühja väravasse palli lüüa.

Nõnda jäid eestlaste lootused Venemaad nuhelda jälle täitmata. Venemaa on kogunud viiest mängust kolm võitu ning kaks kaotust, 11 punktiga on nad hetkeseisuga kindlalt esimese kahe hulgas.