Foto: Vallo Kruuser

Nad sõna otseses mõttes kingivad vara ära! Loobuvad oma osalusest midagi vastu saamata ja lahkuvad partnerite (osanike) ringist, jäädes enda loodud ja ülesehitatud büroosse kõigest palgalisteks nõunikeks.
Ennekuulmatu?! Teadaolevalt pole midagi sellist varem Eestis sündinud. Ja pole ka ime – Lepik & Luhaäär ongi Eesti üks vanemaid advokaadibüroosid, asutatud 1990. aastal (päris esimene oli HETA).
Mujal maailmas on see tavaline praktika, sest õigusäris on kalleim vara just töötajad, mitte seadmed ega lepingud. Paratamatult võtavad nooremad hallipäisetelt äri üle.
Kohtume Lepiku ja Luhaäärega nende Niguliste tänava kontoris, toas, kus on seinatäis õigusteadlase Elmar Ilusa ajaloohõngulist raamatukogu. Härrad on mõneti riukalikus meeleolus. Pärast 25 aastat töörügamist ootab ees seeniorlik vabadus.
Õigusturul sahistatakse, et mehed pandi oma büroos 20-25 aastat nooremate kolleegide poolt fakti ette. Nooremad kolleegid (neli naist ja üks mees) vandeadvokaat Martin Simovartiga eesotsas said kogemustelt ja kliendisuhetelt "liiga tugevaks". Õigusäris on "liiga tugev" plahvatusohtlik seisund: Eesti advokaadibüroodes on pereheitmist küllalt nähtud.
Lepik ja Luhaäär ise väidavad, et seedisid teatepulga üleandmist mitu aastat...

« Avalehele 10 Kommentaari