Vohh! Michael Bloombergi unistus tasuta ühistranspordist ei täitunud mitte New Yorgis, kus ta tähistab uue aasta tulekut, vaid hoopis Tallinnas. Foto: Scanpix

“Paistab, et linnapea unistus on täitunud,” kirjutas 4. jaanuaril New Yorgi veebiväljaanne Capital, “aga mitte New Yorgis, kus see ilmselt kunagi ei juhtu, vaid Tallinnas, Eesti pealinnas”. Väljaanne lisas, et “ühistransport on tasuta registreeritud tallinlastele uuest aastast, kui hakkas kehtima paljuräägitud reform”. Ning uue aasta esimestel päevadel viiakse ühistranspordist ära ka seni kasutusel olnud mehhaanilised ja elektroonilised masinad.

Samas kirjutab Capital, et selline revolutsioon massitranspordi finantseerimises, mida linnapea kirjeldab kui esimest sellist Euroopas, ei tulnud sugugi ilma vastuhakuta. Või nagu BBC eelmisel aastal raporteeris: “Kriitikud näevad käiku kui [linnapea Edgar] Savisaare linna raha raiskamist, et võita populaarsust oma vasakpoolsele Keskerakonnale, mis on ka üks opositsioonierakondadest parlamendis.”