Nina viimaseid piruette näeb modernse balleti klassiku ­George Balanchine’i seatud “Mozartianas”. USAs ja Jaapanis on Nina Aniašvili (ta on ühtaegu nii Moskva Suure Teatri, New York City Balleti ja Londoni Covent Gardeni solist) publikuga juba ametlikult jumalaga jätnud.

Gruusia Riiklik Ballett – mis annab kaks õhtutäit etendusi Nokia Kontserdimajas 9. ja 10. veebruaril – on tõepoolest Gruusia rahvuslik suurprojekt. President Mihheil ­Saakašvili eestvõttel tõsteti ballett soosikute kuldsele kandikule.

Ala kõrgele tasemele viimiseks kutsus president kodumaale tagasi priimabaleriin Nina Aniašvili, daami, kelle käe all tegutsev riiklik balletitrupp kuulub maailma tippkollektiivide hulka ja kelle töö tulemusena kõnelevad peene tantsukunsti asjatundjad üle ilma gruusia balletist kui vene klassikalise balleti peamisest konkurendist.

Balletist vabal ajal kuulub proua Aniašvili ka Gruusia poliitilisse eliiti – tema abikaasa on Gruusia välisminister Grigol Vašadze ja ta on Saakašvili noorema poja ristiema (lapse ristiisaks on muide Ukraina ekspresident ­Viktor ­Juštšenko).

Eestlastest on Ninaga lava jaganud koreograaf Teet Kask, kellega nad tantsisid mitmel korral Norra Riikliku Balleti etendustes.