Samal ajal, kui ohvrite sugulased ja kogu rahvas leinavad, on Ameerika poliitikute klass end Orlando sündmuste ahelatest lahti raputanud ja püüab tragöödiat oma huvides tööle panna. Pettuma peavad need, kes lootsid, et sedalaadi tragöödiat saab päevapoliitikast lahus hoida.

Teadaolevaid fakte pole palju. Juhtunu liigitati siseriiklikuks terrorirünnakuks, sellega seostatakse muslimist meest, kes kasutas mitut automaattulirelva. Kurbmäng leidis aset homoklubis ja tõi kaasa vähemalt 50 inimese hukkumise, üle 50 sai haavata – kõike seda valimiste aastal ja Florida osariigis, kus kahe suurpartei toetus on enam-vähem võrdne. Lisaks veel hetkel, mil kogu USA poliitikas valitseb äärmiselt segane seis. Kõiki poliitikuid hinnatakse nüüd nende reaktsiooni põhjal ning mõned teenivad sealt poliitilisi dividende. Samas on kõik ühtemoodi haavatavad, kuid keegi pole veel valmis seda endale tunnistama.

President Barack Obama kirjeldas juhtunut kui „terrorirünnakut“ ja „vihategu“, öeldes, et FBI uurib seda terroriakti eriti hoolsalt: „Me läheme kõikjale, kuhu faktid meid viivad.“ Mõnele ei pruugi see aga piisav olla. 

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: