Mäletatavasti korraldas firma aastaid tagasi võimsa reklaamikampaania ja meelitas hulga heauskseid inimesi Harjumaale Oru asulasse „rajatavasse uuselamurajooni“ krunte ostma. Elu näitas, et kampaania taustaks olid puhas kavalus ja piiritu ahnus. Lubatud maju kas ei ehitatud või valmisid praakmajad, mille omanikele jääb praegu üle vaid kaasa tunda. Hädavajalikku infrastruktuuri ei rajatud.
Paljude Oru põliselanike elu pärisosaks sai veeuputus, kuna „uuselamurajooni“ rajamise käigus aeti kinni vana kuivenduskraav.

Kose vald elanikke ei aidanud, küll aga pandi Oru Arendusele rida kohustusi – rajada tänavavalgustus, kõvakattega teed jms. .

Kohustuste täitmise asemel on firmale nüüd leitud uus „tegevjuht“, neli korda kriminaalkorras (peamiselt vägivallategude eest) karistatud Lihatšjov. Lisaks on veebruari alguses Oru Arenduse suhtes alustatud pankrotimenetlus.

Aasta tagasi paljastas Ekspress skeemi, kuidas Parvetil aitas „õhku“ müüa Sampo pangas töötanud mees, kes korraldas laenu saamise ka neile, kelle tegelik sissetulek oli ebapiisav.