Madonna, True Blue, 1986. (Birgit Püve)

See hullus hakkas pihta umbes paar aastat tagasi. Vinüülplaadid olid juba ammu paljude muusikasõprade seas hoogsa comeback’i teinud. Vanade plaadikaante ümberpildistamise idee muutus varsti globaalseks fenomeniks – muidugi interneti abiga.

Vaja läks üht vinüülplaatide fänni (et leida tema kogust vajalik ja pildistamiseks sobiv plaadikaas), modelli (sõprade seast) ja fotoaparaati. Pildike tehtud, rändas see juba internetis õigesse kommuuni ning hakkas seal populaarsust koguma.

Nagu kihvtil lapsel on mitu nime, on eri keskkondades ja riikides varieerunud ka see, kuidas nimetatakse kommuune ja blogisid, kus vanad staarid uut elu elama hakkasid: LP-portreed, Sleeveheads jne. Kasutajate hulk neis kasvas kiiresti tuhandeteni. Parimal juhul ongi modell fotolavastuses ühtlasi enda kehastatava popartisti loomingu austaja – nii et ühel fotol saavad kokku fänn ja iidol.

LP-portreede toel saavad võimaluse uuestisünniks ka praeguseks lahkunud, unustatud või juba pensionil supersaarid. Vanade vinüülplaatide selline kasutusviis kannab niisiis ka recycling’u ideed.

Elagu Madonna, elagu Artur Rinne, elagu Georg Ots!