GLAMUUR: Headel aegadel poseeris Peep Mühls meelsasti tüüpilise eduinimesena: valgete kätistega triiksärk, mansetinööbid, sigar. Meenutus Kloostri Aidas novembris 2004 toimunud sigariõhtusöögist. Scanpix

Ainult 17 eurot ja 12 senti seisis aprilli keskpaigas Peep Mühlsi (49) pangakontodel.
Esimese Eesti kauaaegne liige on hingelt läbi ja paljas nagu püksinööp.
Kinnisvara kuulub talle hinnanguliselt 3500 euro eest – selleks on pool elumajast tema sünnilinnas Põltsamaal.
Sõiduauto Lexus pole Mühlsi, vaid Nordea liisingu oma. Ta elab kortermajas Pirital. Talle kuulunud maatükk Kose kandis (elamiskõlbmatu vana maja, aga hea asukoht) müüdi võlgade katteks, kuid ikkagi ületab tema võlakoorem 160 000 eurot.
Koostöö Kogu (presidendi kantselei allüksus) juhtides kuulus Mühls kohalikku koorekihti, suhtles mängleva kergusega tipp-poliitikute, ettevõtjate, haridustegelaste ja paljude teistega. Tema juhtimisel anti välja Eesti inimarengu aruannet. Kogus koostatud Harta 2011 ütleb, et „kõrge elukvaliteet on Eesti jätkusuutliku arengu ning kestlikkuse eeldus ja eesmärk“.
2011. aastal deklareeris Mühls oma tuluks üle 34 000 euro aastas. Kolm aastat tagasi sai aga tema töölepingu tähtaeg läbi. Mühlsi lootus käivitada uus isiklik PR-äri lõppes visinal. Kaks aastat tagasi deklareeris ta tuluks vaid 450 eurot, mullu maksustatav tulu puudus.
Harju Maakohus kuulutas Mühlsi pankroti välja mai keskel.
Ajutine pankrotihaldur Andres Hermet avaldas kohtule arvamust, et Mühls suhtus liiga kergekäeliselt suurte laenude võtmisse, omamata samal ajal arvestatavat sissetulekut või vara. Sügisel 2013 oli Mühls nii läbi, et hakkas võtma kiirlaene, tasudes uute laenudega vanu.
„Peep laenas täiesti süüdimatult raha kokku,“ kirub üks võlausaldaja. „Mulle helistas 2013. aasta jõululaupäeval. Ütles, et rahadega on kitsas, et tal tuleks vaja kümme tonni. Me polnud mingi erilised sõbrad, aga see oli jõululaupäev, ikka aitad tuttavat, tead küll, empaatia. No mis siis ikka. Hiljem küsis kiiresti kümme tuhat juurde.“
„Ta tundus mulle respektaabel inimene. Ka see summa, mis ta küsis polnud astronoomiliselt suur,“ räägib teine võlausaldaja.
„Peep selgitas, et tema sugulane on sattunud laenuhaide kätte ja ta vajab kiiresti abi, et ta välja osta,“ ütleb kolmas.
Võimalik, et võlgade nõiaring algaski sugulase abistamisest, tahtest kristlikult aidata. Kuid nüüd on ka abistaja hädas.
Kindlaks märgiks, et viimane võlausaldaja jääb oma rahast ilma, oli pöördumine selliste firmade poole nagu SMS Laen, BB Finance, Credit.ee, ExpressCredit, Ferratum Estonia, Folkia Eesti, Mini Credit, Raha24, TF Bank, Yes Finance Estonia jne.

Avalehele
56 Kommentaari