Suvepäevad (üritused) püsivad konkreetsetes raamides kui neid seob mingi läbiv teema.

Vastavalt teemale pakume stsenaariumi, sõltuvalt osalejate arvust, kohast ja ürituse eelarvest.

Temaatilise sisuna võiksime pakkuda järgmisi teemasid: Latiino,  Eesti Pulm, Proletariaat,  Las Vegas, Ralli, Armee aastapäev, Studio 54, Merepidu (kalurid, piraadid jne.),  Loomaaed,  Western (indiaanlased ja kauboid), Jailhouse Rock, Kreeka teema: (meri, Metaxa, Zorbas), Mustlased, Lillelaste laager jne.

Näiteks kirjutame lahti järgnevad teemad:

“Kuidas ahvist sai inimene e. kiviaeg”

Ühel kaunil suvepäeval koguneb kokku kogu kari, et saada osa suurest peost.

Pidustused algavad uue hõimupealiku valimise ja tulejumala ülistamisega, Hõimupealik määrab omakorda alampealikud, kes hoiavad koos oma väiksemaid alluvaid ja ulatavad neile oma abistava käe, kui mõni karjaliige peks hätta jääma. Kui uus pealik on valitud ja tulejumalale pilk pööratud seatakse valmis laagriplats. Avamissteremoonia lõpetab ahvi muutumine inimeseks, seda kroonib karvade mahaajamine. Juba mõne aja pärast siirdutakse platsile, kus toimuvad orangutangide kahevõitlused ja tuletaltsutamine. Edasi jätkuvad rituaalsed võistlusd mammutiküttimises ja loomade häälte tegemises. Heidetakse kirvest, langetatakse puid ja visatakse oda jne. Õhtu saabudes õpitakse puhuma tuld. Päeval edukalt võistelnud isased ohverdatakse emasloomadele tarbimiseks ja söödaks. Õhtu läbivaks tegevuseks on koopatantsud ja pärdikute ulguv laul, kõik see lõpeb isasloomade võrgutustantsuga. Öö saabudes alustab loomabänd, millele järgneb šimpanside disko, tantsu ja tralli vahele käib ka kõrbenud liha õgimine ja käärinud mahla joomine. Finaaliks on rudimentaalsete organite kadumisjälgede otsimine.

Teisel päeval koguneb kogu kari lagendikule, mõlgutatakse mõtteid ja meenutatakse õhtul toimunut. Pealik märgib ära, kes on tugevamad ja osavamad. Edasi valmistub kari rändeks, et otsida koos paremaid jahimaid.

“Dionüüsia”

Juba ammusel ajal Antiigis korraldati veinijumal Dionysose auks pidustusi ja neid nimetati dionüüsiaks, peod olid ohtra veinijoomisega ja viljakusteemaliste meelelahutustega. Pidustused avatakse ülistuskõnedega jumal Dionysose auks. Sellele järgneb tseremoniaalne veinijoomine ja sügav kummardus veinijumala ees. Pärast kohustuslikke protseduure viiakse läbi Fallose paraad ümber jumal Dionysose altari koos ohverdusstseremooniaga (igaüks loovutab osakese endast). Järgnevad atleeklikud liikumisvõistlused antiikolümpia teemdel. Toimuvad taidluskonkursid kus korraldatakse keelikonide koori lauluvõistlused, lavastatakse draama Oidupise kompleks ja komöödia Medea laste õgimisest. Korraldatakse ooraatorite ja retooride

etteasteid. Pidustused lõppevad veinijoomise võistlusega, antiikbändi ja disco saatel. Finaaliks on üleüldine orgia. Järgmisel päeval vaatab iga mees peeglist oma jumalale otsa ja teeb sügava kummarduse, et ta on pärast kõike veel elus ja terve.

“Idamaa”

Pidu algab šeigi valimisega ja tema haaremi koostamisega. Igal pidulisel on oma šeigile ja tema haaremile andam, mis teeb isanda tuju suurepäraseks ja paneb haaremi kihama. Järgneb territooriumite jagamine. Igaüks püstitab endale varialuse kuhu ta saab vajadusel varjuda, et ennast vajadusel natukegi koguda. Üritus jätkub asiaatlike sportmängude korraldamisega: taltsutatakse eeslit, karjatatakse kaamelit, tantsitakse nabatantsu. Ilust ja rammust saab osa iga idamaine olend. Kui on pidutsetud ja tantsitud, võetakse ette piinav ja kannatusterikas rännak kõrbes, mis lõpeb janu kustutamisega hapendatud hobusepiimaga. Teatraalsed etteasted Mulla

Nassredini teemadel. Ühiseid palvelaulmiseid, mis lõpevad naiste nägude looritamisega ja meeste mõõkade tantsuga. Õhtune pidu algab idamaiste toostide ja ülistuskõnedega, toimub salajane salaveini tarbimine, igaks juhuks, et religioossed jüngrid seda ei näeks.

Õhtu veereb hommikusse koos nabatantsu tantsimise ja india discoga. Kahtlemata tarbitakse ka teemakohaseid jooke ja sööke. Uus päev algab idamaise päiksetõusuga. Rõõmuga meenutatakse möödunud ränduripõlve ja läbielatud seiklusi.

Lasteaia nostalgia

Kes meist ei tahaks vahel olla laps! See on harukordne võimalus heita endalt täiskasvanute maailma piirangud ja stambid ning läbi siiraste lastesilmade uudistada maailma ja visata vempe.

Patsid peas, põlvpüksid jalas, lontis põlvikud ja marraskil põlved, tuletame meelde toredaid lasteaia-aegseid võistlusi ja mänge, ehitame liivalosse ja mängime luurekat. Võimalik on möllata liumäel, batuutidel, pallimeres, kiikedel ja karussellil.

Õhtul toimub Entel-Tenteli laulukonkurss Kalmer Tennossaare juhtimisel, ringmängud ja lasteaiadisko.

Talimängud suvekuumuses

Suusamütsid pähe, labakindad kätte ja vapralt taliolümpiale!

Jõudu saab proovida meeskonnasuusatamises, talivõrkpallis, jäähokis ja teistel taliolümpiaaladel. Olümpiakülas on sportlastele organiseeritud lõõgastav-lõdvestav pidu, kus eri riigid tutvustavad isetegevuskonkursil oma kultuuri ja maad. Üllatuskülaliseks on Jõuluvana ise, keda saadab Snegurotðka.

Luuletuste eest jagatakse kingitusi ja külma peletatakse hoogsa tantsuga.

Lillelaste laager

Kätte on jõudnud kuldsed 60-ndad. Valitsevad armastus, rahu ja valgus, mida sümboliseerivad lilled, rahusümbolid ja hipid.

Dress code: peapaelad, alt tugevalt laienevad püksid, laiade kraenurkadega särgid, minikleidid ja krimpleen, suured roosad prillid.

Õhtusel peol kõlavad estraadiviisid a la Gennadi Taniel ja Kustas Kikerpuu, kõiki kutsutakse koos laulma „Horoskoobi“ laule. Ansamblite atesteerimisel saavad osalejad astuda üles Rütmikute, Optimistide, Peoleo või Mikronitena.

Hilisem disko jätkub Beatles ja Rolling Stones’i viiside saatel.

Väike ülevaade suvepäevade ideedest.

 13-15 august Armee aastapäevale pühendatud stiilipidu  50-60 inimest. Bussiga kohale . Võin siin pakkuda ka esimese mõtte sõdurid ja sanitarid või meditsiiniõed ( medõed). Lihtne oleks kõigil riietuda meestele mütsid mis oleksid sõduri mütside moodi ja naistel valge kittel, kuhu saab punasega risti joonistada. Toimub tervisekontroll, mängud, meenutused, lahingutseenide taastamine, veteranide täpsuslaskmine jne. Preemiaks antakse sõiduauto Zaporo?ets ostuload. Antud suvepäevadeks võib toota ka armeele kingituseks  lipu, millel kirjas “Päike valgustab maailma, haridus inimest”. Ordenitega autasustamine, teenetemärgid jne.  23. veebruar oli omal ajal NSVLi armee aastapäev, mida ka meestepäevaks kutsuti. Seda saab ka kasutada teemana kui soovi on.Tanstsushow “??????? ?????!” (Kuumad poisid!). “???? ????” (Au NLKP-le!) loosungid igale poole. Siis me näitame kõigile suuna kätte kui söögilauda istutakse ehk Istuti siis koos peolauas ja kiideldi, kui palju keegi suutnud neetud valgetele ja kapitalistidele kurja teha. Kohtumispaika muuta ei tohi võiks ka olla loosung.

Seinalehe tegemise võistlus. Loomulikult Bänd ja dj.  Kui idee meeldib siis saab selle kõik panna ajalisse graafikusse ja vormistada korralikult.

Kokkuvõtteks ikka hästi mänguline ja lõbus üritus mis jääb kõigile kauaks meelde.

Lisan siia ka kõikvõimalikud muud ideed mis on failiga kaasas.

Parimat soovides

Kristjan Niidas

Peolabor OÜ