2015. aasta 30. augustil sündis Pärnu haiglas ligi viiekilone poisipõnn, kes elas vaid ühe tunni. Henri vanemad nõudsid haiglalt kohtu kaudu kahju­hüvitist. Esimese astme kohus mõistis hüvitise välja, teise astme kohus tühistas selle. Miks kohus nii otsustas? Ja mis Henriga ikkagi juhtus?

Selles loos läks kõik valesti.

Aga ootus oli olnud nii helge.

2015. aastal ootasid Kaili ja Marek M. oma kolmandat last, kes pidi sündima suve lõpus. Tumedapäine ja särava naeratusega Kaili (toona 37) tegi metsas pikki jalutuskäike. Marek (tollal samuti 37) ehitas majale teist korrust. Pere kasvab, kõigile peab ruumi jaguma!

Rasedus kulges muretult. Ultrahelid olid korras. Loote südametöö oli ilus. Ainuke mure: Kailil diagnoositi rasedusdiabeet. Rasedusdiabeet paneb loote tootma lisainsuliini, mis sunnib teda liiga suureks kasvama. Rasedusdiabeeti põdevatel naistel on sageli suurekaalulised lapsed, üle nelja ja poole kilo, mis tähendab, et laps ei pruugi sünnitusteedest läbi mahtuda ja võib vajada keisrilõiget.

„Pidin vaatama, mida suhu pistan, mitte sööma kooke, komme, aga ma ei teadnud, et midagi väga hullu oleks olnud,“ meenutab Kaili.

Avalehele
130 Kommentaari
Loe veel: