modell Airbus Colby Vallo Kruuser / Eesti Ekspress

Paljudelt lastelt on üks rõõm ära võetud. Rõõm piparkookide tegemisest. Nende vanemad pistavad ostukorvi krõbiseva-läikiva pakendi piparkookidega ja arvavad, et sellest on küll. Nii valmistavad nad rõõmu hoopis poeomanikule, kasvatades tema niigi kopsakat kasumit jõulumüügist. Õnneks on siiski ka neid inimesi, kes eelistavad osta piparkoogitaina ja koos lastega ise piparkooke vormida. Nemad teavad, millist siirast rõõmu laste silmist kiirgab. Ja lõpuks on ka neid inimesi, kes armastavad vaid parimat, mida saab vaid kõike ise tehes. Alates tainast kuni kaunistatud piparkookideni.

Tehke tainas ise

Piparkoogitainaid poes vaadates tekkis mul küsimus – milleks üldse peaks seda poest ostma? Kui on aega piparkooke ise küpsetada-kaunistada, siis miks mitte teha kodus valmis ka tainas. Kulub ju sellele palju vähem aega kui piparkookidele endile.

Heites pilgu tainaste koostisele ja hinnale, süvenes see veendumus veelgi. Tutvusin Maksimarketis ja Selveris kümmekonna taina koostisega ning leidsin, et ainuke korralik tainas, mis sisaldab võid ja kanamuna, on Vertigo Gourmet oma. Maksta aga 78 krooni kilost on ilmselgelt palju.

Ülejäänud tainastes võis võid näha nagu oma kõrvu. Küll aga sisaldas Pere, Hagari, Pagaripoiste ja Pihlaka piparkoogitainas kurikuulsaid hüdrogeenitud taimerasvu ja õlisid. Taimne rasv oli ka Maksiköögi, Liivimaa Pagari, Europagari ja Saare Pagari tainastes. Niisiis kindel ei.

Hinnalt jäi enamik tainaid 35–65 krooni vahemikku. Seega ka hinnalt ei konkureeri poes müüdavad piparkoogitainad kaugeltki kodus valmistatuga.

Poepiparkoogid – tänan, ei!

Piparkookide valik Maksimarketis ja Selveris lööb silme eest küll kirjuks, ent osta pole suurt midagi. Jätkub hüdrogeenitud ehk tahkestatud taimsete rasvade võidukäik. Neid oli Pere, Kalevi, Hagari, Pihlaka, Pagaripoiste, Astri piparkookides. Neid piparkooke ma oma lapsele küll ei anna ega soovita teistelegi. Taimset rasva, sildi järgi küll mitte hüdrogeenitud, sisaldavad ka Marmitoni ja Liivimaa Pagari piparkoogid.

Kalevi Kodused piparkoogid on siin heaks erandiks, nendes on kasutatud võid. Aga ma ei näe põhjust, miks maksta 113 krooni nende kilo eest.

Liivimaa Pagar ja Pere pakuvad ka piparkooke glasuuriga, needki sisaldavad taimset rasva. Miks peaks nende peale kulutama 270–280 kr/kg? Samas Saare Leib küsib glasuuritud piparkookide eest 122,57 kr/kg ning Astri Pagar 93 kr/kg. Kusjuures Liivimaa Pagari, Pere, Saare Leiva ja Astri Pagari toodete koostis kardinaalselt ei erine. Piparkookide kaunistamise rõõm seega tuleks igaühel küll jätta oma lastele.

Ja mis on juhtunud kuulsa endise Viru pagari Kuno ­Plaaniga? Tema piparkoogid (glasuurimata) on Selveris kõige kallimad, makstes 153 kr/kg. Aga sisaldavad need või asemel hüdrogeenitud taimseid rasvu ja õlisid ning lisaks veel kakaod. Kakaoga on küll võimalik odavamalt kena pruun toon saada, aga maitseomadusi see ei paranda. Milline pettumus, sellise pagari puhul oodanuks küll midagi kvaliteetsemat.

Niisiis tuleb kodus piparkookide tegemine kindlasti mitu korda odavam, maitsest rääkimata. Hinda aga annaks kauplustel küll alandada. Näiteks Kuno Plaani kodulehel on tema piparkookide hind 90 kr/kg, mis tähendab, et Selver on hinnale lisanud 63 krooni.

Veel pole hilja lastega kööki minna ja piparkooke vormima hakata!


Vanaema piparkoogid

Rõõm ilusast päevast: Pikisilmi oodatu taina rullimine ja piparkookide vormimine on lõpuks käes. (Pekka Erelt)
700 g suhkrut

200 g võid

1 kg nisujahu

3 tl küpsetuspulbrit

2 muna

250 g hapukoort

kaneeli, nelki, kardemoni, ingverit, muskaatpähklit, pipart, soovi korral sidrunikoort

Sulatada 500 g suhkrut kuivas nõus, kuni see muutub tumepruuniks siirupiks. Lisada sorts keevat vett ja ülejäänud suhkur ning seejärel sulatada või kuumas siirupis. Lisada maitseained. Tõsta pott tulelt ja lisada kiiresti kloppides ükshaaval munad. Seejärel lisada hapukoor ja pool jahust.


Glasuur

 2 munavalget
 200 g tuhksuhkrut
 1 sidrun (kulub pool sidruni mahlast)

Segada. Lisada teine pool jahu, millesse on segatud küpsetuspulber, ja segada hoolikalt läbi, kuni tekib sile tainas, mis käte ja laua küljest lahti lööb. Lasta nädalapäevad jahedas seista. Rullida, vormida piparkoogid ja panna need võitud plaadile. Küpsetada kuldpruuniks, jahtunult kaunistada glasuuriga.


Piparkookide eelarve

 Piparkoogitainas – 24 kr/kg
 Glasuur – 11 krooni