Edgar Savisaare lindiskandaal ja Siim Kallase kümne miljoni dollari afäär elavad seintel edasi ka praegu, kui meedia (välja arvatud "Esto TV" provokaatoritepaar Ken ja Tolk) küsib neilt hoopis muid asju.

Grafitimeistrit, kes 1950ndatel kirjutas Tallinnas Sakala tänav 4 majale nõukogude võimu vastase loosungi, oleks tabamise korral tõenäoliselt ees oodanud Siberisse sõit.

Praegu on karistused võrreldamatult leebemad – eraomandi rikkumise või huligaansuse paragrahvide alusel saab Eestis grafitimeistritele kaela väänata rahatrahvi, ei muud.

Lisaks seintele on grafitikunst jõudnud ka näitusesaalidesse ning toimuvad legaalsed grafitiüritused, mis võimudega kenasti kooskõlastatud ja aerosoolvärvidki projektirahade eest kinni makstud. Iseküsimus, kas see on sama "päris" kui ööpimeduse katte all loodud anonüümse autori mõttevälgatus.

Grafiti vastu võitlemiseks saatis eelmise justiitsministri Ken-Marti Vaheri juhitud kuritegude ennetamise nõukogu kõigile linnadele ja valdadele laiali kirja, mis soovitas grafiti maha pesta võimalikult kiiresti, väiksemad tööd isegi 24 tunni jooksul. Tulemus? Vaher pole enam ammu minister, aga 2x3meetrine grafiti, mis seda soovitust pilab, püsib tänini.

Pildigalerii nägemiseks klikka:

www.ekspress.ee/ITF/EE/EEFoto.nsf/$All/C26AF326CA608B5CC2257014004 1C662/$file/graffiti.pdf