Täna täitub president Kersti Kaljulaidil täpselt pool ametiaega. Praegu poliitikas toimuv ei meeldi talle ning oodata võib Kadrioru ja uue valitsuse vahelist konflikti. Ekspress veetis presidendiga terve päeva, rääkis teda tundvate inimestega ja veendus, et ta on arvatust palju karmim ja jõulisem.

Kogu saal plaksutab, pikalt. Ent Mart ja Moonika Helme istuvad, käed laua all peidus. Selline nägi välja pilt Riigikogu saalis 4. aprillil, kui president Kersti Kaljulaid lõpetas oma kõne uue riigikogu avaistungil.

See oli signaal, suhtumise väljendus. EKRE juhtkond on presidendi suhtes olnud varjamatult kriitiline. „Kogu Teie ametiaega iseloomustab varjamatu traditsioonide lammutamise vaim ja vaen Eesti kui rahvusriigi vastu,“ kõlab üks leebemaid lajatusi peatse siseministri Mart Helme sulest. Leiab ka palju räigemas vormis ja isiklikumat kriitikat.

Täna saab president Kersti Kaljulaidil täis täpselt pool viieaastasest ametiajast. Uus poliitiline olukord ei jäta kahtlust, et teine pool saabub presidendile hoopis teisiti.


Avalehele
223 Kommentaari
Loe veel: