Tallinnas Müürivahe tänaval kauplust pidaval antikvaaril Tõnu Hakkajal on uhke laud, mis väidetavasti asus kunagi Oru lossis. Tuntud Prantsuse mööblimeistri André Charles Boulle’i stiilis mööbliese on tõenäoliselt valmistatud 19. sajandi keskel Venemaal. Marketriitehnikas laua viimistlemisel on kasutatud kilpkonnaluud, mis tumepunaseks toonitud. Arvatavasti ei kasutanud seda lauda ainult president Konstantin Päts, vaid ka Peterburi suurkaupmehe Grigori Jelissejevi perekond, kellele loss varem kuulus.

1899. aastal Pühajõe suudmealal valminud Oru lossis suvitasid Jelissejev, tema abikaasa Maria ja viis last kuni revolutsiooniaastani 1917. Seejärel emigreerisid nad Pariisi ning loss ja park jäid valvuri hoolde. 1934. aastal ostsid Eesti töösturid Oru lossi Jelissejevilt ära ning kinkisid selle Eesti Vabariigi riigipeale suveresidentsiks.

Kaunis Oru loss hävis Teises maailmasõjas: selle põletasid 1941. aasta augustis maha põgenevad hävituspataljonlased. Vabariigi Presidendi residentsi sisustus täielikult ei hävinud, ilmselt viidi osa asju – nagu see laud – juba varem varjule. Kui kellelgi on veel Oru lossiga seotud esemeid või fotosid lossiruumide sisustusest, võiksid sellest Eesti Ekspressi toimetusele teada anda.