Sven Arbet / Maaleht

Programmi Noored Kooli raames toimub 12.-16. veebruaril "Tagasi kooli!" nädal, mille jooksul annavad koolitunde mitmed tuntud äri- ja ühiskonnategelased eesotsas president Toomas H. Ilvesega.

"Ma nimetaksin seda reklaamnädalaks," sedastab sihtasutuse Noored Kooli juht David Rebane, kelle sõnul ei anna prominendid tundi just nimelt mitte eliitkoolides, vaid tavalistes "numbrikoolides".

Tunniandjaid on kolmapäeva seisuga 23, teiste seas suurärimehed Indrek Neivelt ja Hannes Tamjärv (pildil), pangategelased Priit Põldoja ja Helo Meigas, suhtekorraldaja Daniel Vaarik ning audiitor Urmas Kaarlep, muusikajuht Aivar Mäe ja teadlane Aleksei Turovski.

"Seni on keeldumisi olud vaid üks ja seegi oli seotud puhtalt inimese töökoormusega," ütleb Rebane. Silmapaistvate isikute tundidetsükli lõpetab president Toomas H. Ilves, kes annab 27. veebruaril ühiskonnaõpetuse tunni Tallinna Ühisgümnaasiumis.

Tänavu esimest korda käivitatud ja suures osas Hansapanga rahastatud programmi kaugem eesmärk on meelitada koolidesse uusi õpetajaid. Prominentide koolitundidele järgneb värbamiskampaania ülikoolides.