PAUH! PÕMM! Relvakandmise õigus on Ameerika demokraatia üks nurgakive ja seda õpetatakse juba maast madalast. Pilt pärineb ühe Florida relvapoe reklaamist. REX

Seitsmendal juulil avas Afganistani sõja veteran Dallases tule politseinike pihta. Viis korravalvurit sai surma ja üheksa haavata. Kõmuleht New York Post teatas sellest kirjutades, et Ühendriikides on alanud kodusõda (civil war).

Kõmuleht sai kõvasti sakutada, aga nad ei olnud ainsad, kes rassisõja lõkkesse hagu viskasid. Üks endine Kongressi liige Illinoisi osariigist teatas Twitteri postituses, et sõda on alanud ning presidentBarack Obama peab olema ettevaatlik („Watch out, Obama“). 

Näiteid on teisigi, kus politseinikevastases vägivallas süüdistatakse liberaalse poliitika esindajaid. 2014. aastal, kui New Yorgis lasti maha kaks teenistusautos istunud seadusesilma, teatas politsei ametiühingu esimees, et selles on kaude süüdi ka New Yorgi linnapea, kes on avalikult avaldanud solidaarsust nendega, kes on pidanud taluma politseilist ahistamist.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: