BALLISTILINE RAKETT “HÜVASTI MAA”

Kuigi Eesti Kaitseväe paraad vabariigi aastapäeval jäi karmide ilmastikuolude tõttu ära, olid kõik ettevalmistused selleks tehtud. Lisaks meie mehistele, kuid külmakartlikele sõduritele planeeriti paraadil rahvale esitleda ka hulgaliselt uhiuusi ja seni salajas hoitud relvi. Kranaadi militaarreporteril õnnestus kerge vaevaga pääseda kaitseväe rangelt valvatud relvalattu ning neid imerelvi oma silmaga näha ja käega katsuda. Järgnevalt avaldamegi lugejaile, millest kõigest nad paraadi mittetoimumise tõttu ilma jäid.
 
BALLISTILINE RAKETT
“HÜVASTI MAA”

Üliväikese tegevusraadiusega radarikindel rakett. Valmistatud puust (mänd, lepp). Orbiidile viiakse tahtejõuga. Varustatud lõhkeainekogusega, millest piisab raketi õhkimiseks. Pärast õhkimist puruneb rakett tuhandeks killuks, mis on radaritele avastamatud. Võib tekitada kahjustusi vaenlase elavjõule ja kergetehnikale.
 
SEKSPOMM

Eriväljaõppe saanud naiskaitseväelane, kes heidetakse lennukilt vaenlase positsioonidele. Iga sekspomm suudab kuni rühmasuuruse vaenlase väeosa edasiliikumise vähemalt viieks minutiks halvata. Korduvkasutatav. Ei rasestu.
Vaenlase võimalike sekspommide eest kaitseb meie sõdureid seksvarjend, kuid seda  ei õnnestunud sekspommide puudumisel katsetada.
 
KERGETANK “PABERIHUNT”

Kaitseväe juhataja Ants Laaneotsa viimane leiutis. Valmistatud makulatuurist. Ökoloogiliselt kahjutu. Töötab puuküttel, kütuse lõppemisel pannakse liikuma pedaalide ja kettülekande abil. Tulistab hambaorkidega. Tänu eriliselt immutatud materjalile põleb pärast pihtasaamist vähemalt kaks tundi, mis:
a) takistab vaenlase pealetungi, kui taganevad meie väed;
b) annab talvel sooja meie vägedele, kui juhtub ime ja taganeb vaenlane.

ISELIIKUV LAHINGUDIIVAN “HELLUS”

Diivan suudab mehitamatult liikuda kogu rindejoone ulatuses, õrritades vastase sõdureid. Väsitab vaenlase elavjõudu sel teel, et ei lase endale peale istuda. Vajadusel arendab suuremat kiirust kui inimene. Kinnipüüdmisel võitleb viimse vedruni, istutades vaenlase tagumiku alla knopka.
 
ROOMIK-KIRST “WELCOME TO ESTONIA”

Valmistatud tinast. Suure läbivusega. Kasutatakse püshhoogilises sõjas, näitamaks vaenlastele, mis neid Eestisse tungides ootab.
Projekteerimisvead: kuna selline kirst mõjub masendavalt ka oma meestele, peab teenindav personal saama vähemalt ühe liitri viina või piiritust päevas. (Arstide sõnul on liiter viina minimaalne kogus, mis keskmise kaitseväelase ööpäevase alkoholivajaduse rahuldab.)
 
SOOMUSTATUD TUULELOHE “TUUSLAR”

Luurevahend. Samuti võimaldab anda kergemaid lööke vaenlase elavjõule. Olenevalt soomuse paksusest lendab ainult tugeva või väga tugeva tuulega. Täisrelvastusse kuulub:
a) lohe ninaosas asuv 5 sentimeetri pikkune nõel;
b) žilett;
c) automaatselt tulistav veepüstol;
d) tindipott;
e) kaks isenõrguvat süljetoru.
 
(Kuna “Tuuslar”-tüüpi tuulelohed kui eriti jõhker relv on Genfi konventsiooniga keelustatud, on selle kasutamine otseses lahingutegevuses problemaatiline. Aga nüüd me teame, et see on meil vähemalt olemas, eks?)
 
BIOLOOGILIS-­BAKTERIOLOOGILINE RELV “ÜÜRIKE KERGENDUS”

Kasutatakse nn reostatud maa taktika puhul. Komplekti kuulub pud el Pärnu õlut, 200 grammi rääsunud rasvas praetud kapsast ja rull tualettpaberit. Vahetult enne vaenlase rünnakut võtab kaitseväelane sisse õlle ja kapsa, mistõttu tal tekib vältimatu vajadus ennast kergendada. Kui vaenlane aega annab, võib kaitseväelane ennast pärast kergendamist ka puhtaks kasida. Pärast seda taganeb väeosa vähemalt 5–10 kilomeetrit ja asub uuele kaitsepositsioonile. Kui vaenlasel peaks õnnestuma üle mahajäetud hunnikute tungida, kogu protsessi korratakse.


MINEERITUD LAMINAAT­PARKETT
Efektiivne diversioonirelv. Paigaldatakse hetkel 5–12 miljonit maksvatesse korteritesse ja 12–55 miljonit maksvatesse eramajadesse arvestusega, et pärast Eesti okupeerimist hakkavad seal elama vaenlase ohvitserid. Paigaldavad eriväljaõppega maaklerid-minöörid, näiteks Liis Lass. Asja iva on selles, et mineeritud laminaatparketiga korterites ja majades saab praegugi elada, kui ettevaatlikult käia ning teatud kohtadesse mitte astuda. Lastega peredele siiski ei soovitata. Olenevalt elamispinna suurusest teeb mineeritud laminaatparkett korteri või maja 1–1,5 miljonit krooni kallimaks, mis on muidugi kukepea.
 
AUTOMAATNE ISETULISTAV TUMBA
Tekitab helisid “puhh-puhh” ja “pahh-pahh”. Esimesel korral suhteliselt hirmutava toimega. Garanteeritud teenistusaeg 30 aastat. Rahuajal saab tumbasse tõmmata populaarseid mobiilihelinaid ja neid tumbal istudes nautida.
 
ÖISE NÄGEMISE SEADE “KÕUTS”

Kasutatakse tankidel ja soomukitel, võimalik paigaldada ka lennukitele ja laevadele. Tegemist on tavalise kassiga, kes teatavasti näeb hästi ka hämaras.
Projekteerimisviga: senini on suureks probleemiks kassi ja tankikomandöri vaheline infovahetus. Ehk siis: senini ei ole teada, mida kass pimedas ikkagi näeb. Katse-eksituse meetodil on siiski leitud kolm seaduspärasust:
a) kui kass kabuhirmus põgeneb, ei pruugi tegemist olla vaenlase ülekaalukate jõududega, vaid hoopis koeraga;
b) kui kass hoogsalt rünnakule tormab, ei pruugi tegemist olla vaenlase väikesearvuliste jõududega, vaid hoopis hiirega;
c) kui kass hirmsat moodi kräunuma pistab, ei pruugi see tähendada  märguannet viivitamatuks alistumiseks, vaid hoopis emast kassi.

UNIVERSAALNE ELUSÄILITUSRELV VALGE RÄTIK
Esmatarberelv, mõeldud kasutamiseks enne muu relvastuse kasutamist. Valget värvi riidetükk suurusega 1 x 1 meetrit. Kasutusjuhend: voldi lahti ja lehvita väärikate liigutustega vaenlase suunas. Lahendab kõik sinu sõjaga seotud probleemid.
Anna Tuld
Kranaadi militaarreporter