Restoranile Stenhus (Hotellis Park Consul) anti 22. märtsil esimene Ülemaailmse Rotissööride Vennaskonna Eesti Foogtkonna kilp. Vastavalt rotissööride põhikirjale saab kilbi restoran, kes viljeleb klassikalise (see tähendab prantsuse põhjaga) köögikunsti traditsioone ja teeb seda hästi. Rotissööride kilbi pälvinud restoranis on au sees head lauakombed, serveerimine ja veinikaart kõrgetasemeline. Tantsulokaal ega hiina restoran rotissööride kilpi ei saa. Ka saab kilbi anda vaid restoranile, mille mänedžer ja peakokk mõlemad on rotissööride gildi liikmed. Sakslane Michael Stenner, kes juba aastaid Tallinnas Schlössle hotelle juhtinud, ja Stenhusi chef Tõnis Siigur on just need mehed, kes Tallinnas rotissööri-ideaalile hästi vastavad.
Allakirjutanule jättis eriliselt sügava mulje pardi-carpaccio hanemaksakreemi ja marineeritud läätsedega. Ja muidugi faasani konsummee mürklitega. Mürkel on väike seeneke, mis ilma töötlemata on mürgine, aga pärast faasanipuljongiga üheks saamist toodab ta elamust, mis kärbseseene omast kui mitte mõjusam, siis meeldivam ometigi.
Gratineeritud austrid on Stenhusi menüüs alati aukohal olnud, neid peaks saama seal iga päev proovida. Veinidest oli ületamatu pearoaks olnud Provence’i-pärase koha juurde pakutud Freie Weingärtner Wachau Riesling Smaragd: 13,5% alkoholi, mesi ja vürts ühes pudelis.
“Tõnis Siiguri menüü ja Ants Vahuri (firma Balen) veinide kombinatsiooni võiks pakkuda kas või Nobeli vastuvõtul. Menüü väikesed stiilivead tehti tasa tehnoloogiliselt õigete võtetega saavutatud maitsetega. Teenindus, lauakate ja saalikujundus töötasid hästi, kammerkoor õhtusöögi alguses ja lõpus haakus nii olustiku kui ka seltskonna koosseisuga,” leidis oma rotissööridele saadetud kokkuvõttes foogt Dmitri Demjanov.