24. märtsil kõrvaldati film Ukraina inimõiguste dokumentaalfilmide festivalilt Docudays Ukraina produtsentide nõudmisel. Kaas­produtsent Jelena Fetissova Interfilmi stuudiost nimetas filmi tegelikkust moonutavaks. Film 15aastasest poisist, kes koos sõbraga töötab kivisöešahtis, et toita kaht õde, alkohoolikust ema ja võõrasisa, võeti üles Donetski oblastis Snežnoje linnas aastail 2008–2010. See on osalenud ligi 30 festivalil ja saanud auhindu USAs, Venemaal ja Poolas.

Produtsentidel tekkis hirmukompleks. Oma kodus justkui ei sobi oma riigist nii süngeid fakte märgata. Ehk kartsid nad ka, et jäävad tulevikus ilma riiklikest filmirahadest. Korraldajad andsid siiski loa filmi näidata, kuid saalist eemaldati festivali embleemid. Marianna Kaat esines protestiga. “Minu tänane eesmärk on, et inimesed jõuaksid ise otsusele, mida see film endast kujutab, kuna süüdistused, mida täna sain, on mulle ootamatud ja lihtsalt solvavad.” Filmi saate alla laadida Baltic Film Productioni koduleheküljel.

Varsti jõuab kinodesse Kaadi uus dokumentaal “Imelaps”. Alexander Priori venelannast ema ja britist isa pingutavad, et lapsest saaks selle sajandi suur helilooja.