Vahemere reisidest ja shopping’u-tuuridest juveelide ning retseptiravimiteni: seni avaldamata konto­väljavõtted paljastavad, kuhu teenekas spordi­juht Soonik Eesti Jäähokiliidu raha kulutas. Alaliit peab neil päevil kohtus viimast võitlust, et väidetavalt tuuri pandud summad tagasi saada.

November 2011. ­Skandaalide kütkes vaevleva MTÜ Eesti Jäähokiliit värske president Jaan Mölderon äsja saanud ligipääsu alaliidu pangaarvetele. See on üle aastate esimene kord, kui keegi uus neid näeb.

Alaliit oli kaua olnud nagu seisva veega tiik. Pikalt hoidsid seal ohje Möldri eelkäija Priit Vilba(aastast 2013 Willbach) ja tema ammune kolleeg korvpalliliidu aegadest Riho Soonik, kes oli peasekretär. Kuigi juhatuses oli teisigi liikmeid, käsutasid nemad kahekesi kogu Eesti hoki hüvanguks minevat raha, Soonik muu hulgas alaliidu pangakaarti.

„Trükkisin viimased kolm aastat [pangaväljavõtteid] välja. Nägin, et tehtud oli asju, mis ei ole kuidagi hokiga seotud. Sõnakasutus, et „võib kahtlustada“ [eraoste] on väär – kindlalt võib väita, et see nii oli,“ meenutab Mölder tagantjärele.

Pealtnäha polnud Soonikul kulu, milleks alaliidu raha poleks passinud. Juuksur, tennisetrennid, pidevad ehitus-, toidu- ja riietepoe arved – kõige eest oli maksnud hokiliit.


Avalehele
173 Kommentaari
Loe veel: