EE digileht

70 häält jäi sotsidel puudu Harju-Raplamaal, et võita ­Urve Palole ringkonnamandaat, kes sai aga parlamenti kompensatsioonimandaadiga. 70 lisahääle korral võinuks kompensatsioonimandaadi saada Marianne Mikko).

53 häälega pääses Andre Sepp Reformierakonna nimekirjas asendusliikmeks – seda juhul, kui näiteks Taavi Rõivas valitsusse läheb.

49 häält jäi puudu Kalle Jentsil (Reformierakond), et saada Järva- Viljandimaa ringkonnas Johannes Kerdi asemel teine ringkonnamandaat.

41 häält jäi sots Rannar ­Vassiljevil puudu, et võita ringkonnamandaat Lääne-Virumaal.

39 häält jäi puudu ­Kristjan Kõljalal (Reformierakond), et saada Järva-Viljandimaa ringkonnas Johannes ­Kerdi asemel teine ringkonnamandaat.

16 häält jäi puudu, et ­Malle Pärn EKREst oleks saanud Riigikokku.

12 häält jäi Mart Võrklaeval Reformierakonnast puudu, et saada teiseks asendusliikmeks ringkonnas, mis võimaldaks tal saada Riigikokku, kui näiteks Rõivas ja ­Kalle Palling saavad ministriteks.

11 häält jäi Paul-Eerik ­Rummol (Reformierakond) puudu, et saada ringkonna asendusliikmeks, mis võimaldaks tal saada Riigikokku, kui Urmas Paet ja Maris Lauri eest ära peaks minema.

6 häälega sai Keskerakond Põlva-Valga-Võru ringkonnast teise mandaadi, mis aitas Riigikokku Tarmo Tamme ja andis kompensatsioonimandaadi Lauri Laasile.

2 häälega sai ­IRLi Sven ­Sester võidu ja Riigikogu liikme koha ­Viktoria ­Ladõnskaja ees Tallinnas.

Loe veel: