Villu Kõve: „Eriolukorras on olnud algusest peale selge põhimõte, mida oleme kooskõlastanud ka peaministriga: kohtute töö peab jätkuma ja asjad peavad saama lahendatud.

Kohtumaju ei ole kinni pandud ja ehkki on soovitatud kaugtööd, siis üksjagu inimesi peab ka füüsiliselt tegelema postiga, toimikutega, istungitega, inimesi vastu võtma. Kusjuures maskid said kohtutöötajad alles eelmisel nädalal ja ka muid kaitsevahendeid on kohati olnud puudu.

Riigikohtu jaoks sattus eriolukorra algus eriti raskele ajale, kuna just siis toimus meie suur kolimine asenduspinnalt renoveeritud majja ja oli väga palju paratamatut inimeste liikumist ja kogunemisi. Õnneks tundub, et terviseriskid sellega seoses ei realiseerunud. Ja maja sai tänu inimeste ennastsalgavusele ära kolitud.

Meie majas on pidevalt umbes 20 protsenti inimestest kohal, enamik enda valikul, ülejäänud on kaugtööl. Seni oleme tööga üldiselt hakkama saanud, vahetud nõupidamised on asendatud videonõupidamistega, maja lahtiolekuaega on piiratud jne.“

Avalehele
11 Kommentaari
Loe veel: