Eesti Ekspress kohtus Saaremaal kaheksa inimesega ­Andres Reinarti (34) lähikonnast ning vestles mitmete (anonüümsust palunud) allikatega väljaspool tema sõpruskonda, et saada aru, mis viis traagilise õnnetuseni.

Neljapäeval, 9. jaanuaril oli kaugsõiduautojuht Reinart tulnud rekaga mitmenädalaselt sõidult. Ta pidi alles teisipäeval, 14.jaanuaril taas rooli minema. Terve kuu väldanud alaline tööots oli mõne sõbra meelest märk, et mehe elu liigub lõpuks ülesmäge. Läinud suvel oli ta suutnud mitu kuud täiesti kainet joont hoida. Viimasel sõidul kiitles, et sel ajal, kui teised veokijuhid õhtuti paar õlut tegid, piirdus tema vaid Coca-Colaga.

Pärast aastatagust valusat lahkuminekut elukaaslasest elas Reinart Tornimäe küla kortermaja esimese korruse korteris üksi. Kõrvalmajas vanavanemate juures viibis tema algkooliealine tütar, kelle Reinart pidanuks pühapäeval oma hoole alla võtma.

„Andres veel ütles, et homme hommikul lähen isaga metsa, vaatame laupäeva õhtul, teeme sauna,“ meenutab üks sõpradest. Kogu järgnev sündmuste ahel tuli talle ootamatult.

Avalehele
267 Kommentaari
Loe veel: