AFP/Scanpix

Salapärane maa: Vene presidendi administratsiooni asejuhi Anton Vaino majanduslike huvide deklaratsioonist selgub, et talle kuulub Eestis 4432 ruutmeetrit maad. Kremli selgituse kohaselt olevat tegemist pärandusega. Eesti kinnitusraamatust aga Anton Vainot ei leia. Kas keegi oskab seletada, kus ta krunt asub ja kellele see enne kuulus? Antoni vanaisa on Eesti kompartei kunagine juht Karl Vaino, kes saab mai lõpus 90. aastaseks.

Nuhtlus nimega Kallas “Tookord oli teine ärikultuur,” luiskavad Reformierakonna tegelased, varjates 1999. aastal erakonnale saabunud sularaha allikat. Eksite, kakud. Pruukis vaid Siim Kallasel rahandusministriks saada, kui maksuamet algatas eesti ärimeeste jälitamise nõudes täpset aruandlust iga sularahakrooni kohta. Kallas nuhtles kõiki, Hansapanga asutajatest kuni poliitilise konkurendi Tõnis Paltsini, kes võitles aastaid kohtus kuni puhtaks sai. Nüüd, Kallas-Atonen-Kranich, rääkige, kust tuli teie R-hoolduse 2,1 miljonit sularaha?

Vait, kui mehed räägivad Sex Pistolsi laulja tegi Jürgen Ligit! John Lydon käskis Austraalia TV naissaatejuhil “vaikida, kui mehed räägivad”. Ligi rahustas Kadri Simpsonit ETVs väljendiga “ära kaaguta”.

Euroopa Liit laguneb Eesti valitsemisajal? Riigikogu liikme Arto Aasa sõnul levivad spekulatsioonid, et 2018. aasta esimesse poolde, kui Euroopa Liidu eesistujariigina tegutseb Eesti, võib sattuda Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust. “Mina isiklikult küll sellesse ei usu,” lisas Aas.