Lazar ­Kalmanson. www.jewishledger.com

Törts spordijuttu BNSilt
Viimasena judis pisut prast kella nelja soojas kevadehngulises pikesepaistes finiisse 1939 aastal sndinud ( 71 aastane ) viiendat plve Tallinnlane Matteus Berggren. Vanahrra sitis paljapi ja poolplastik suuskadega. Rkis finiis, et jaksu oleks rohkemgi olnud aga loodus oli nii ilus, et situ tuli nautida. Viimane lpetaja sai eriauhinna.
(Väljavõtted Haanja maratoni uudisest.)
Pealkuuldud kõnelusi
“Täällä on helvetin ahdas!” hüüdis Merimetsa Selverisse sisenenud soomlane, nähes kõikjal vahekäikudes Laadapäevade kilesse mässitud odavate kaupade kaste.
Ministeeriumiametnikud
omavahel:
Ametnik A: Kui sa ei hiline tööle üle 4 tunni, siis nad ei saa sulle tööluusi käskkirja teha.
Ametnik B: Mis nad siis saavad?
A: Hilinemise eest käskkirja.
B: Isegi kui ma iga päev hilinen üle 3 tunni?
A: Jah
B: Aga kui ma iga päev 3 tundi varem ära lähen?
K: Siis ei loe midagi, siis on sul lihtsalt kopp ees.
Sahinad
Mõne kuu eest murti sisse IRLi Tallinna volikogu fraktsiooni esimehe ­Indrek Raudse korterisse Kadriorus. Arvatavasti narkomaanidest vargad viisid kaasa 30 000 krooni eest tema naise kuld- ja hõbeehteid ning keskkooli hõbemedali. Kadus ka linnavolikogu läptop, mida Raudne kasutas. Mehe sõnul oli arvuti “paras saabas” ning “selles ei olnud mitte midagi huvitavat”.
Kadriorg muretseb, et 2011. aasta presidendivalimised panevad eelarvele 3 miljoni kroonise põntsu. Enamik sellest kulub ametist lahkuva presidendi aastapalgaks ja puhkusekompensatsiooniks.
Moskva kohus mõistis finantskuri­teo eest kaheksaks aastaks tagaselja vangi ­Pavel Zabelini, kes sai 2007 Eestis varjupaiga. Zabelin on oligarh Mihhail ­Hodorkovski kohtuasja tunnistaja.
USAs sai 100aastaseks Valgas sündinud Lazar ­Kalmanson. Connecticuti osariigis elav mees õppis nooruses Tartu ülikoolis, töötas sõja ajal Siberi raudteel ning seejärel Eesti tekstiilitööstuses. 1982 kolis ta Ameerikasse, kus hakkas väntama õppefilme juudi rahvuspühadest.

Nädala terminaator

“Naised on meestega võrreldes kehvemas seisus, sest peavad 11 aastat üksi olema selle asemel, et õigel ajal ära surra!” Rahandusminister Jürgen Ligi “Reporteris”