OSANIK JA TEGEVJUHT: Marcus Wallenberg ja SEB panga juhataja Stockholmis Annika Falkengren. Foto raamatust "SEB. 150 Years of Change"

SEB panga, Ericssoni, ABB, Electroluxi, kaevanduste ja kuullaagritootja SKF ning Saabi aktsionär Marcus Wallenberg räägib intervjuus Eesti Ekspressile, et igasuguseid omakapitali kõrgendamise ja boonuste reguleerimisi sajab Rootsi pankadele nii kodu- kui välismaalt. Sotsiaaldemokraatlik valitsus lisab neid veelgi. Eesti Ekspressi küsimusele, kas omakapitali nõue on Rootsis 2 või 5 protsenti kõrgem kui eurotsoonis, vastab Wallenberg: "See on nagu liikuv märklaud. Võib-olla pannakse ka G20 Brisbane kohtumise tulemusena pankadele täiendavaid nõudeid kaela."
Tulemusena, kardab Rootsi pankur, ei õnnestu väike- ja keskmistel ettevõtetel varsti enam normaalselt laenu saada. "Mõneski Euroopa riigis vaatavadki ettevõtjad juba protsesse kõrvalt. Pankade laenutingimused lähevad käest ära. Raha ei liigu."
Wallenberg räägib Ekspressile ka, kuidas Saab võttis suvel järsu liigutusega üle sakslastele kuulunud Rootsi allveelaevatööstuse, mis valmistab salajast mudelit A26. Saksa hiigelfirmale Thyssen-Krupp "rahuliku Läänemere" lootuses ära müüdud tehas langes kõigepealt Rootsi julgeolekuteenistuse reidi ohvriks. Rootsi Kuningriik võttis enda kätte allveelaeva salajased detailid ja joonised.
Samal ajal meelitas Saabi kaitsetööstus (mis toodab hävituslennukeid Gripen) üle rootslastest allveelaevainsenere.
Rääkides Rootsi suurest majanduslikust edumaast euroga seotud Soome suhtes ja USA majanduse suurest kasvust Euroliiduga võrreldes, nendib pankur ja tööstur, et "rahatrükkimine" pole siiski lahendus. "Ka Jaapanis üritati äsja midagi taolist ning tulemuseks on suur löök majandusele," nendib Wallenberg.
Vana kapitaliomanike perekonna esindaja tunnistab intervjuus, et peab oma pereliikmetega äri ja maailma asjade üle nõu iga päev, omavahel kohtutakse mitu korda nädalas.
Wallenbergide osalusega Ericsson Eesti tehas Tallinnas on juba mitmendat aastat Eesti suurim eksportöör.

Pikemalt homses Ekspressis