Black Jackis tähendab kolm seitset (Triple Seven) kindlat võitu. Kui inimesed on aastaid koos elanud ja töötanud, siis pole pulmapäev enam atškoo ega abiellu heitmine õnnemäng.

Kuna Kristjan-Thor Vähi ja Kristina Šmigun valisid oma pulmapäevaks maagilise numbrikombinatsiooni 07.07.07, siis võib arvata, et neil on usku taevase matemaatika kaitsvasse ja õnne toovasse mõjusse. Sedasama usuvad ka need sajad ja tuhanded paarid üle maailma, kes sel laupäeval altari ees tunglevad. Egas midagi, küsigem numeroloogidelt, mida need kolm seitset õieti tähendavad.

Esiteks, kinnitavad taevase matemaatika spetsialistid, on abiellumise kuupäeval oluline roll perekonnaõnnele aluse panemisel kohe kindlasti.

Et oleme kristliku kultuuritaustaga, siis vaatame, mida piibel seitsme kohta ütleb. Jah, jumal lõi maailma seitsme päevaga – see tähendab, et seitse on jumaliku loovuse arv. Seitse kaitseinglit, seitse pasunat... Seitse annab inimesele ja suhtele jumaliku kaitse, see on selge, ja kolm seitset on kolmekordne kaitse. Hiina noorpaarid muidugi panustaksid rohkem kaheksale, sest nende kultuuris on kaheksa ja lõpmatuse märk õnne toova tähendusega. Nii et feng shui-usku noored, kellele selle nädala laupäevaks enam vaba paaripanemisaega ei leidunud, võiksid oodata aastakese, siis on numbriline õnn jälle võtta.

Aga mida on numeroloogil, kes palub ennast nimetada Natalja Piibeks, öelda meie suusakuninganna Kristina ja tema printsi Kristjani kohta ?

“Ideaalne paar, õnnelik liit,” ütleb numeroloog, “nad on teineteist siin selles elus üles leidnud, nad on isiksustena sõbrad, ja nad sobivad ka seksuaalselt.”

Tähetark noorpaari ei tunne, ta isegi ei tea, kelle sünnikuupäevi ma analüüsida palun.
Nad on teineteise jaoks nagu rusikas silmaauku, kinnitavad mõlemat Krissut hästi tundvad sõbrad ilma igasuguse okultse teadusetagi. Jah, Kristina on temperamentsem, võib asju (suuski, täpsemalt) loopida, aga Kristjan oskab tema tundepursetega toime tulla ja piksevardaks olla, kinnitavad tiimikaaslased. Emotsioonid, teadagi, paiskuvad üle ääre siis, kui suusastaadionil ei lähe päris nii, nagu loodetud, mäletate, kui Itaalias MK viimasel etapil... või kui ta 10 km klassikasõidus Bente Skarile...

(Kui sa Kristina pulmade loos hakkad jälle spordist rääkima, siis ma ei viitsi seda lugeda, ütleb mulle üks tuttav. Ma lubasin, et ei räägi, aga...kuidas kirjeldada merd ilma laineteta või talve ilma lumeta?)

Numeroloog ei tea, et ta tegeleb legendiks muutunud staarperekonna analüüsiga ja seepärast ei märka ta ka suusatamisest rääkida.

“Naine on selles suhtes tugevam pool, ta on tugeva selgrooga, on kahe jalaga maa peal ja veab kõik koormad välja,” loeb tähetark sünnikuupäevadest, “ta on tohutu tööloom. Aga naisel on vaja, et tema kõrval oleks raudnaelana mees, ainult siis saavutab ta vajaliku turvatunde, mis talle hoogu annab.”

Ka Kristjan on oma naise töövõimet iseloomustanud filmipealkirjaga “Visa hing”. Numeroloog lisab nagu muuseas, et see inimene on mitmekülgselt andekas, ta võiks edu saavutada ka sellistel aladel (ta loetleb) nagu kirjutamine, inimestega suhtlemine, pedagoogitöö, sest ta on soe ja emotsionaalne inimene.

“See mees omakorda ei ole ise nii ambitsioonikas, ta vajab tugevat natuuri enda kõrvale, kes saaks talle elu mõtteks olla ja kelle ümber oma elu eesmärk üles ehitada.”
Vähemalt ühte sellist paari tean ma veel – Briti kuninganna Elisabeth II ja prints Philip Mountbatten.

Andekas noorsportlane Kristjan-Thor Vähi tegi sportlase karjääriga lõpu, kui kasvas välja noorteklassist. Mis parata, kõigil ei ole nii häid arengutegureid taustaks nagu Kikul. Juhuse tahtel sattus ta Šmigunide tiimi (Perekond, ütlevad suusatajad – kord kõlab see aupaklikult, kord kibedalt) ja tõusis peagi määrdemehest tiimi manageriks, olles alati suusaprintsess Kristinat kaitsva müürina ümbritsemas nagu Kevin Costner Whitney Houstonit filmis “Ihukaitsja”. Ka andeka mereväeohvitseri Philipi kohta öeldi, et oma võimetelt oleks ta võinud mereväes kas või admiralini tõusta. Aga tema pöördus anglikaani usku, loobus tiitlitest ja nõudlusest Kreeka troonile – ühesõnaga valis printsessi ja kuningriigi teenimise. Ainult lossi seinad teavad, mida tähendab liidriomadustega mehele paigutada ennast igaveseks kaks sammu tagapool astuva saatja rolli.

Suusakuninganna Kristina ütleb täpselt Elisabethi sõnadega: ta on minu kaitseingel.

Eestlastel ei ole oma aadelkonda. Sport ongi meie siniveri, võimalus jõuda väljavalitute hulka, Olümposele jumalate kõrvale. Sport sobib hästi loomujoontega, mida me nii väga armastame eestlaslikena esitada: visa rühkimine, siht silme ees, fiesta-siesta peavad ootama.

Numeroloog avastab veel Šmigunide perekonna sünnikuupäevadesse peidetud saatuse koode lahti muukides, et Kristjani numbrid kattuvad Kiku isa Anatoli omadega.

Vot siis: Kiku on endale alateadlikult valinud isa koopia, meeldigu see talle või mitte! See “väljavahetamine” läks ühtpidi sujuvalt: lihtsalt suusa-laagrite hotellitoad, kus kahene tuba oli broneeritud Kikule ja tema treenerist isale ja ühene number määrdemeister Kristjanile, said ühel hetkel ümber asustatud, nii et ühesesse tuppa jäeti treenerist isa. Teistpidi aga...Kristjanil tuli oma väärilisust võimsale Tolikule ikka pikalt tõestada, ütlevad n-ö informeeritud allikad.

Enne pulmi asjaosalised ise info jagamisega meedia elu kergemaks ei tee. “See on meie päev,” ütleb Kristjan-Thor Vähi lühidalt. On teada vaid, et pidu suuremale pulmaliste seltskonnale jäeti esialgu ära, sest Kristjani vanaema on haige. Palju tervisi siinkohal Kristjani vanaemale!

Saladusloor pulmatseremoonia ümber on nii tihe, et isegi pruudi ema ei tea, mis teda laupäeval ees ootab. Kästi ainult valmis olla.

...Torino olümpia tunnuslause ütles, et inimese tugevaim muskel on süda. Ühtki medalit ei võideta ainult lihaseid treenides. Kes teaks seda paremini kui Šmigunnide dünastia, kes laupäeval uue pereliikme vankumatu pühendumuse kinnituseks temalt jah-sõna saab.

 

Kiku künkad ja kurvid, tõusud ja tipud
  • Kristina on sündinud 23. veebruaril 1977, Kristjan 2. veebruaril 1974.
  • 1997 – Juunioride MM-lt Kanadas õe Katriniga kaksikvõit.
  • 1998 – 1. jaanuari hommikul teevad Kristjan ja Kristina mootorsaanisõidul avarii. Rangluumurd rikub olümpiahooaja tulemused.
  • 2001 – detsembris tuleb Rahvuvahelise Suusaliidu teade, et Kristina dopinguproov oli positiivne. Teade osutub valeks, aga Salt Lake City olümpiamängude tulemused olid rikutud.
  • 2006 – Torino olümpiamängudel kaks kuldmedalit: 15 km suusavahetusega sõidus ja 10 km klassikas. Enne olümpialaagrisse minekut puhkasid noored Egiptuses, kus Kristjan kinkis Kristinale kihlasõrmuse.
  • Kristina lemmiktoidud: ema küpsetatud majoneesikana fooliumis, õli ja sibulatega praetud kartulid, pasta bolognese.
  • Kristinale ja Kristjanile kuulub seitse korterit Tallinna südalinnas.
  • Otepää laste suusavõistlusel elu esimeseks auhinnaks saadud teoskulptuur ajas Kristina nutma: kas ma tõesti olen nii aeglane nagu tigu, küsis ta emalt. Ei olnud.