Sofi Oksanen (Illustratsioon: Aivar Juhanson)
“Mis mulle meeldis – ta tuli kippadi-kappadi, jumalast jala, kott seljas, ei pidanud teda tooma ega turvama. Trampis kööki, võttis lusika, ütles, et pole midagi söönud, ja pistis kinni purgi jogurtit,” kirjeldab Margit Kilumets oma muljeid kohtumisest Sofi Oksaneniga, keda ta intervjueeris Viru hotellist rääkiva dokumentaalfilmi tarvis. Sofi isa oli soomlasest hotelliehitaja ja ema eestlanna. Nad kohtusid Gloria restoranis, abiellusid, ema läks Soome elama ja 1977. aastal sündis Jyväskyläs Sofi. Kui poleks ehitatud Viru hotelli, polekski Sofit.

“Ta vaatas oma heledate läätsede tagant, tõstis jala üle teise täpselt nii kõrgele, kui on sünnis. Nägi välja ohtlikult perfektne. Mustad riided, valge nahk, lilla alatoon… Jaa, ta oli sõbralik, aga et ta oleks lõbusasti naernud… Ei. Ja lõpuks ütles suure uhkusega, et tuleb augustis Eestisse oma uut raamatut esitlema.”

See päev on käes. Täna, 30. augustil on kohal Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves ja kultuuriminister Rein Lang. Ja tema Soome kolleeg Paavo Arhinmäki. Reisifirma Matka-Vekka on müünud Tallinna raamatuesitlusele tuhatkond piletit (160–200 eurot tükk). Sellist imet pole siinmail varem nähtud.

Loe artiklit edasi Eesti Ekspressi tasulisest versioonist

Avalehele
35 Kommentaari
Loe veel: