Gregor von Bochmann “Kohtumine külateel”. repro

Neljapäeval, 17. detsembril avab suurärimees ja kunstikollektsionäär Urmas ­Sõõrumaa Tallinna Rotermanni kvartalis oma galerii – “U.S. Art Gallery”. Avanäitusega tutvustab Urmas Sõõrumaa esimest korda oma kunstikogu avalikkusele. 

Sõõrumaa on viimasel kümnendil soetanud mitmesajast teosest koosneva kogu, mille absoluutseks harulduseks on 16. sajandil Tallinnas valmistatud lauakell (mida näitusel samuti eksponeeritakse). 

Galerii museaalse hõnguga avanäitus esitleb Sõõrumaa kogu hinnalisemaid töid ümmarguselt viimase paarisaja aasta eesti kunsti läbilõikena: baltisaksa kunstnikest on väljas näiteks Christian ­Gottlieb Welte, Gustav Adolf Hippius, Eduard von ­Gebhardt, Eugen Dücker, Gregor von Bochmann ; eesti varasemaid klassikuid esindavad Tõnis Grenzstein ja ­Amandus Adamson, järgmise põlvkonna suurnimed näitusel on Konrad ­Mägi, ­Nikolai Triik, Ado Vabbe, Johannes ­Greenberg ja ­Ferdi Sannamees. Pallase koolkonna meistritest on väljapanekus teiste seas ­Elmar Kits, Richard Uutmaa, Endel Kõks, ­Johannes Võerahansu, Eerik Haamer, ­Silvia ­Leitu. Maalivalikust võib leida ka Edmond ­Arnold Blumenfeldti, Evald Okka, Lembit ­Saartsi ja Edgar Valteri töid. Graafika valikus domineerivad Eduard Wiiralt ja Günther Reindorff. 

Sama päeva õhtul kell 18 toimub galeriis kunstioksjon, mille tulu läheb varalahkunud sportlaste perede toetuseks.