Hallikat pretensioonitut puumaja Lillekülas ümbritseb kõigist külgedest tühi muruplats – ei lilli ega põõsaid, ei päkapikke ega postamente. Meenub telesari “Väike maja preerias”, ent mitte ainult lageduse tõttu. See hoone on koduks Tallinna linna­pea­kandidaadi Mart Helme perele, kuid vaimselt kogu Eesti Konservatiivsele Rahva­erakonnale.

Uks avaneb. Helme, endine Eesti suursaadik Venemaal, näeb välja kõhnem kui sellel šaržil, mille Ekspress avaldas 1996. aastal, mil tulevane esikonservatiiv soetas endale Läänemaal Suure-Lähtru mõisa, ka on ta loobunud uhketest vuntsidest.

Kunagi veel palju aastakümneid varem lõi Helme kaasa ansamblites Hallo, Vitamiin ja Hübriid, pannes isekirjutatud looga “Kuidas peksab mind rock’n’roll” võnkuma naiste jalad üle terve Nõukogude Eesti.

Teie valimis­lubaduse kohaselt peaks üks huviring olema lapsele tasuta, seejuures kehtiks tasule aga ülempiir. Kui suur see piir oleks?

(Elavnedes) No võtame niimoodi, et eri huvialaringide tasud on väga erinevad. Näiteks kõige odavam iluuisutamine on 180 eurot kuus. Eks ta siis peab olema niisugune summa, mis praegu riigi­eelarvest tagasi lükati, kuid mitte aastas, vaid kuus.

130 eurot kuus lapse kohta?

Jah. Ja te küsite kohe, et kus see raha võetakse.


Avalehele
38 Kommentaari
Loe veel: