Üks OÜna tegutsemise võludest on see, et saad soetada firma kulul asju. Nii võidad mitmete maksude arvelt.
Ostad näiteks 500-eurose teleri. Teenides 500 eurot palgana, tuleb sellele lisaks tasuda 335 eurot tulu- ja sotsiaalmaksu. Firma jaoks võib see kulu olla maksuvaba, samuti saad riigilt küsida 100 eurot käibemaksu tagasi.
Nii võib osavalt firma kulureale sättida igasuguseid asju. Paraku on selline võimalus paljudele komistuskiviks nagu viinapudel joodikule. Mängleva kergusega aetakse firma ja era rahakotid segamini.
Markantseid näiteid sajab nagu oavarrest. Näiteks käib praegu maksuameti kontroll ühes IT-firmas, mis soetas meeste aluspesu, sokke, paintballi kuule, süütenööri, eneseabiõpikuid, snaipri käsiraamatu. Väidetavalt olid asjad vajalikud uue tegevusala jaoks - ürituste korraldamiseks (kuigi 10 kuu jooksul ühtegi üritust veel toimunud ei ole).
Teravilja müügiga tegeleva ettevõtte pangakontolt jooksid aga läbi juhatuse liikme naisele teostatud iluoperatsioonid: rindade suurendamine, rasvaimu jne. Kui maksuametnikud küsisid, kuidas see ettevõtte tegevusega on seotud, märkis firmajuht, et kliendiüritustel ja vastuvõttudel peab kaaslane hea välja nägema.
Milliseid anekdootlikke näiteid päriselu veel pakub? Mida arvavad OÜtamisest maksuamet, ettevõtjad ja maksueksperdid?

Avalehele
126 Kommentaari
Loe veel: