Vahva grusiin: Konstantin Ivanišvili valvab Väike-Tammi tee sissesõidu juures, et keegi tema erateed tasuta ei kasutaks. Elanikud on meeleheitel. Erakogu

Kevadel ilmus Harjumaal Rae külas kahe tee algusse erateed tähistav liiklusmärk, mis keelas läbisõidu omaniku loata. Teed kuuluvad OÜ-le Fuxia Holdings, mille esindajana tegutseb Abhaasiast pärit Konstantin Ivanišvili. Mitmekümne ainult neid teid kaudu koju pääseva pere jaoks sai alguse absurditeater, millest tänaseni ei osata väljapääsu leida.

Kui Viljandist pärit Tairi ja Janek Hanzabeta-nimeliselt arendusfirmalt ostetud maatükile paar aastat tagasi maja ehitasid, ei aimanud nad midagi halba. Püstitati valgustuspostid, lapiti krundini viivat vana külateed ja lubati see peagi asfaldiga katta - nagu leping vallaga ette nägi. Paraku, kui krundid müüdud, arendaja hoog rauges. Kohustused valla ees haihtusid koos firmaga.

Mullu augustis müüs Hanzabeta likvideerija Martin Krupp viis teemaa-tükki, teiste seas ka Väike-Tammi tee, Tammi tee ja kaks jupikest Nurme teest - enampakkumisel maha.

Sisuliselt kogu marsruut, nii umbes pool kilomeetrit, mida mööda Tairi ja Janek, nende kaks last ja kutsikaohtu mastif Tallinn-Tartu maanteelt koju pääsesid, läks erakätesse. Peagi ilmus noorte ja nende kümnete saatusekaaslaste ellu uus tegelane.

« Avalehele 234 Kommentaari