EDUKAS MEES: Seni oli Toivo Prommil väga eduka inimese kuvand. Ta astus 2005. aastal Res Publicasse ning töötas lühikest aega Tallinna abilinna­peana. IRL oli temast heal arvamusel, partei nimetas ta ka Elroni nõukogu liikmeks. Andres Putting

Eesti kõigi aegade suurima altkäemaksuvõtmise uurimine võib sõltuda paljuski 51aastase Toivo Prommi koostöövalmidusest.
Sellest oleneb, kas riigiprokuratuur suudab tõendada, et tema naabrimees, sadama juhatusse kuulunud Allan Kiil võttis uute praamide hankel üle 1,8 miljoni euro altkäemaksu.
Uurimisega tegeleb kaitsepolitsei riigiprokurör Laura Feldmanise juhtimisel. Feldmanis sai rahvale tuntuks maadevahetuse protsessi võitmisega.
Uurijad ei pea Prommi afääri ajuks, küll aga aitas ta juhtunule kaasa.
Ja siin liikus raha päriselt, mitte polnud tegemist käitumise ja oleku kaudu raha nõudmisega nagu rääkis LP viimases numbris poliitikute kohta Vjatšeslav Leedo.
Uurimisversiooni kohaselt ei maksnud Türgi ja Poola laevaehitajad suuremat osa 1,8 miljonist mitte otse Kiilile, vaid Hongkongi kompaniile, mida kontrollib Promm.
Tegemist pole mingi uue varifirmaga, vaid tegutseva ettevõttega, mille kaudu Promm on varem Aasiasse investeerinud.
Hongkongist keerutati must raha laenude ja väärtpaberitehingute kujul tagasi Eestisse, Prommi perefirmasse Bone Invest.
Praegu on Promm küll kahtlustatav, kuid erinevalt Kiilist ei viibi ta vahi all. Prokuratuur ei pelga, et Promm hakkab kedagi mõjutama. Pigem võib ta ise sattuda mõjutamise objektiks.
„Kindlasti ei ole minu huvi ega eesmärk uurimist takistada,“ ütles Promm Ekspressile.
Kokku on afääris kaheksa kahtlusalust. Neid kahtlustatakse altkäemaksu võtmises, andmises või sellele kaasa aitamises ning rahapesus.

Avalehele
81 Kommentaari
Loe veel: