Urmas Simon kuulub – advokaatide seas haruldusena – EKREsse. Mis tundega ta kaitseb pedofiile? Kas politsei võltsis kliendi liiklusavarii asitõendit? Mida ta oma kliendi kohta ei teadnud?

Urmas Simon (50) on toimekas advokaat, keda võib peaaegu iga päev kohata Harju maakohtus. Läinud reedel korraldas ta Indrek Tarandi ja tema ründamises süüdistatud meeste leppimise.

Prokurör süüdistas ­Meelis Osa ja Mart Riebergi vägi­vallas Indrek Tarandi kallal. Kas kliendid on süüdi?

Noh, see ei ole üks-ühele võetav asi. Jah, füüsilist vägivalda nad tarvitasid. Üks toksas jalaga. Järelikult oli füüsiline vägivald, meie seaduse mõistes. Mis põhjustel nad seda tegid, see on hoopis teine jutt.

(Süüdistuse järgi tõukas Osa mullu riigikogu ees EKRE avalikul koosolekul Tarandi pikali ega lasknud tal tõusta. Rieberg lõi Tarandit kaks korda jalaga, korra põlvega ja kindas rusikaga – EE).

Enne mehed süüd ei tunnistanud, aga kohtus vabandasid Tarandi ees?

Minu eesmärk on kliente kaitsta. Tutvudes asja materjalidega, vaadates videoid ja fotosid, ei saa ma olla sajaprotsendiliselt veendunud, et kohus mõistab nad õigeks. Sel juhul tuleks leida muu variant, et isikud ei saaks karistada. Jõudsime kokkuleppele, et lepime ära. See oli minu idee.

Avalehele
39 Kommentaari
Loe veel: